ye-logo.v1.2

Карантин в умовах воєнного стану — обмеження замінили рекомендаціями

Суспільство 5328
Українцям рекомендують дотримуватися маскового режиму та вакцинуватися від коронавірусу
Українцям рекомендують дотримуватися маскового режиму та вакцинуватися від коронавірусу. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Нині держава покладається на громадську свідомість громадян, які мають дотримуватися загальних протиепідемічних рекомендацій.

Уряд знову продовжив дію каратину. Однак на час воєнного стану скасував поділ областей на кольорові зони епідеміологічної небезпеки. Крім того, обмеження замінили рекомендаціями. Які ж нині діють правила карантину, з’ясували кореспонденти сайту «Є».

Раніше урядовці визначали, що карантин в Україні діятиме до 31 березня. Але нещодавно вони продовжили його до 31 травня. А через деякий час вони запровадили суттєвіші зміни. Оновленні правила діятимуть впродовж воєнного стану та місяць після його завершення.

Згідно з урядовою постановою, на цей час скасовано поділ областей на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони карантину. Відтак довелося тимчасово скасувати обов’язкові обмеження.

Натомість людям, різноманітним установам і підприємствам рекомендували дотримуватися заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу. Зокрема, йдеться про дотримання маскового режиму та соціальної дистанції, миття рук й користування антисептиками. Тобто держава покладається виключно на громадську свідомість українців.

Також у період воєнного стану не діє вимога про відсторонення нещеплених освітян, медиків, соцпрацівників, держслужбовців і представників інших професій, які підлягають обов’язковій імунізації COVID-19. Пропри це уряд рекомендує громадянам продовжувати вакцинуватися.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив такі новації кількома основними міркуваннями. За його словами, в умовах війни неможливо забезпечити систематичне збирання статистики про епідеміологічну ситуацію та забезпечити дотримання карантинних обмежень.

Нагадаємо, з 27 березня державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вивела Хмельницьку область з «червоної» зони карантину.

Читайте також: Кримінальна відповідальність за інформацію про військових — роз’яснення Міноборони

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую