ye-logo.v1.2

Хмельничани 8 років плетуть «кікімори» для військових

Суспільство 7104
Такі костюми хмельничани шиють з 2014 року
Такі костюми хмельничани шиють з 2014 року. Фото: надане волонтерами

Ці костюми захищають українських захисників від ворожих очей.

 У Хмельницькому вже восьмий рік волонтери плетуть «кікімори» для українських снайперів і розвідників.

Як розповідає волонтер Олександр Боруца, у 2014 році вони з однодумцями вирішили допомагати воїнам на сході України і не припиняють це робити зараз, після повномасштабного вторгнення російської федерації.

«Кікімори» — це спеціальне вбрання для бійця, яке допомагає начебто «розчинитися» у просторі. Розпізнати його на місцевості дуже важко — костюм фактично зливається з фоном і приховує людину від очей ворога.

Процес створення такого маскувального одягу тривалий, а технологія — складна. Втім, за стільки років волонтери вже добряче набили руку.

Такий одяг "невидимий" для ворога. Фото: надане волонтерами

Олександр Боруца був інспектором пожежної охорони, потім працював на залізниці, а зараз на пенсії та чергує в котельні. Коли має вихідні, шиє «кікімори». Він кроїть вже готову сітку, яку сплели дівчата, та зшиває частини у готовий костюм для воїнів: окремо рукави, капюшон, інші деталі. На те, щоб зробити з частин цілу «кікімору», потрібно витратити близько двох годин часу.

«У нас є заготовка — сітка, яка ріжеться для того, щоби зробити лекала на костюм снайпера. У кожен вузлик сітки вплітаються ниточки. Але ниточки ми формуємо таким чином: взимку багато білого, сірого. Зараз — більше зелені і земляного кольору. Інколи чорний додаємо, щоб коли військовий не стоїть, а лежить, він міг би злитися із землею.
Нитки в'яжуться спеціальним медичним вузлом дуже міцно. Така вона у нас виходить строката», — пояснює хмельничанка Олена Ржепянська.

У кожен вузлик вплітається нитка. Фото: автора

Ця жінка, на відміну від Олександра, стала волонтеркою вже після 24 лютого — коли весь народ об'єднався на захист рідної землі від ворога.

«Моя кума зараз теж зі мною. Вона з 2014 року плете маскувальні сітки. А я зараз не працюю: моє виробництво, яке розташоване у Києві, закрилось. І я попросила, щоб вона мене навчила», — каже Олена Ржепянська.

Технологія складна і тривала в часі. Фото: автора

Олександр розповідає, що зараз попит на такі костюми дуже великий, а помічників трохи замало. Та ентузіазму волонтери не втрачають, адже їхня справа буквально рятує життя.

«Як почалась повномасштабна війна, тут людей з 500 було. Зараз менше, адже багато хто почав працювати», — додає Олександр Боруца.

Кікімори можуть бути літніми, осінніми та зимовими. Фото: надане волонтерами

Плетіння маскувальних сіток та кікімор — один із напрямків роботи ГО «Захист — об’єднання волонтерів», які також організували у Хмельницькому пошиття плитоносок для українських воїнів. Усіх охочих допомогти вони запрошують приєднуватися і працювати над наближенням перемоги. Більше інформації про те, як можна допомогти, шукайте на сторінці організації у Фейсбуці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую