ye-logo.v1.2

На військовому кладовищі у Хмельницькому зникла тоталітарна символіка

Суспільство 9554
Табличку на вході до кладовища поки не замінили
Табличку на вході до кладовища поки не замінили. Фото: автора

У місті вирішують питання, що встановити на місці радянських знаків.

Меморіальний комплекс на військовому кладовищі у Хмельницькому позбавили комуністичної символіки. Минулого тижня з огорожі кладовища комунальники зняли радянські зірки. Вчора демонтували елементи тоталітарного режиму зі стели на території самого кладовища. Раніше на гранітному меморіалі була прикріплена зірка з серпом і молотом, а доповнював композицію напис «1941-1945».

Що тепер буде на місці комуністичної символіки – вирішують.

«Було багато дзвінків, дописів в соцмережах з пропозиціями прибрати ці елементи. До нас зверталися місцеві активісти і всеукраїнські громадські організації. Тому ми вирішили, що символіку треба зняти. Демонтували все нещодавно працівники нашого підприємства, - розповідає сайту «Є» начальник «Хмельницької міської ритуальної служби» Сергій Бортник. - У подальшому планується реконструкція меморіалу. Ми обговорювали це питання. Є ідеї, але наразі рішення, що саме там буде, не прийняте».

Як додає посадовець, декомунізовану огорожу наступного тижня мають пофарбувати. Пам’ятник поки залишатиметься в незмінному вигляді. Що ж стосується меморіальних заходів на території військового кладовища до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом, покладання квітів проходитиме біля гранітних плит з іменами солдат.

Нагадаємо, раніше міський голова Олександр Симчишин пояснив, чому в Хмельницькому не демонтують танк часів Другої світової війни.

Читайте також: У селах Хмельницької громади перейменують понад пів сотні вулиць (Список)

Донедавна на гранітній плиті була радянська зірка зі серпом і молотом.

Вчора елемент комуністичного режиму на стелі прибрали.

Паркан незабаром пофарбують.

Що буде на меморіалі після реконструкції - поки невідомо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую