ye-logo.v1.2

Симчишин пояснив, чому в Хмельницькому не демонтують танк часів Другої світової

Суспільство 7992
Нині цей танк ідентифікують не як радянський, а як український
Нині цей танк ідентифікують не як радянський, а як український. Фото: Галини Мельник

Пам’ятник-танк стоїть на розі Кам’янецької та Сковороди з кінця 1980-х років.

Днями у деяких містах України пройшов своєрідний флешмоб — місцева влада почала демонтувати радянські танки, встановлені після Другої світової війни. Подібний пам’ятник є й у Хмельницькому. Він розміщений на розі вулиць Кам’янецької та Сковороди. Однак прибирати його з того місця ніхто не планує. Міський голова Олександр Симчишин на брифінгу пояснив причини такого рішення.

За його словами, цей пам’ятник-танк давно ідентифікують не як радянський, а як український. Тому його не планують демонтовувати.

«У нас стоїть український танк зі синьо-жовтим прапором. Він буде нашим символом перемоги над ордою, совком і постсовком», — заявив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, він розповів, що у Хмельницькому очистять назви вулиць від колоніального минулого. Зокрема, під дерусифікацію підпадають вулиці Гагаріна, Толстого, Пушкіна… Першу заплановано перейменувати на Героїв Маріуполя.

Довідково. Пам’ятник-танк на розі вулиць Кам’янецької та Сковороди є модернізованою моделлю найкращого таку «Т-34». Його встановили у 1967 році на честь військових частин, які визволяли Проскурів від німецької окупації. Спершу — на перехресті нинішніх вулиць Проскурівської та Свободи. На теперішнє місце його перемістили наприкінці 1980-х років.

Читайте також: Вулицю Шевченка у Хмельницькому відкриють для проїзду автотранспорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую