ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Запасіться водою: у Хмельницькому знезаражуватимуть водопровідні мережі

Суспільство 5353
Бажано після 16-ї почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах
Бажано після 16-ї почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах. Фото: ілюстративне pixabay.com

Через промивку мереж певний час вода буде непридатною для споживання.

У четвер, 12 травня, у Хмельницькому комунальники проводитимуть профілактичну промивку та знезараження водопровідних мереж. Через це вода стане непридатною для споживання. Тому жителям і гостям міста варто запастися водою. Про це повідомили представники комунального підприємства «Хмельницькводоканал».

За їх словами, промивка мереж проходитиме 12 травня з 10-ї ранку до 17-ї години. Впродовж цього часу вода буде непридатною для пиття та приготування їжі. Щоб покращити якість промивки внутрішньобудинкових мереж, хмельничанам бажано після 16-ї години почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах.

Що потрібно знати про промивку: відповіді на поширені запитання

Чому 12 травня промиватимуть мережі? У Хмельницькому профілактичну дезінфекцію та промивку водопровідних мереж проводять двічі на рік. А саме: у травні й у вересні. Згідно зі затвердженим планом, цьогоріч ця процедура припадає на 12 травня.

Як проводиться промивка водопровідних мереж? Ця процедура проходить у кілька етапів:

  1. випуск води з водопровідних мереж міста;
  2. заповнення водопровідних мереж водою з підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;
  3. випуск води з розчином для дезінфекції з водопровідних мереж та їх промивка;
  4. здійснення постійного лабораторного контролю якості води;
  5. постачання споживачам питної води.

Яка речовина використовується для дезінфекції мереж? Використовується гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров’я людини.

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода? Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води, у які можуть міститися залишки гіпохлориту натрію разом з відкладеннями. Якщо випуск це не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП «Хмельницькводоканал» за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 й повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з’являються потоки води? Після загальноміської промивки водогонів та їх знезараження воду з підвищеним вмістом гіпохлориту натрію випускають на зовні, відкриваючи водорозбірні колонки й пожежні гідранти. Під час контакту з повітрям гіпохлорит втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу місцевості далі до відкритих водойм, не завдаючи шкоди довкіллю.

Читайте також: У Хмельницькому демонтують російськомовні вивіски

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую