ye-logo.v1.2

Соціальні виплати для чорнобильців, інвалідів та дітей війни обмежили

Суспільство 3930

Про це йдеться в постанові №745, яку уряд ухвалив на виконання ухвалених Верховною Радою змін до бюджету.

Обмеження діятиме до 1 січня 2012 року. Найбільше ця постанова торкнулася пенсій інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, осіб, що втратили годувальника і дітей-інвалідів.
Закон "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали в результаті чорнобильської катастрофи" визначає їх пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму для непрацездатних (ПМ; з 1 квітня – 764 грн) – вони залежать від групи інвалідності і років участі в ліквідації наслідків аварії – від 110% до 220% ПМ.
Постанова закріплює розміри пенсій для інвалідів та ліквідаторів ЧАЕС у 600-1200 гривень, що на 240-480 гривень менше, ніж передбачено законом «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали в результаті чорнобильської катастрофи». Пенсія дітей-інвалідів встановлена в розмірі 380 гривень замість 534,8 гривень. Зміни торкнуться і пенсійних виплат (або щомісячного довічного утримання, державної соціальної допомоги) дітям війни. Збільшення складе 49,8 гривень, хоча закон передбачає – 191 гривню.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую