ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як позбутися російського контенту в YouTube та Google

Суспільство 6793
Налаштовуємо інтернет-сервіси так, щоб позбутися російської мови
Налаштовуємо інтернет-сервіси так, щоб позбутися російської мови. Фото: google.com

Покрокова інструкція.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну багато українців відмовляються від російського контенту і переходять на українську мову. Однак Google та YouTube продовжують підсовувати їм російське навіть у тих випадках, коли запит був введений українською.

Редакторка та блогерка Катерина Ятель запропонувала інструкцію в Twitter, як налаштувати інтернет-сервіси таким чином, що позбутися російської мови в результатах пошукової видачі, а AIN.UA прописав покрокову версію.

 • Переконайтеся, що ви авторизовані в Google. Зайдіть в налаштування пошукового сервісу Google.com.ua -> мови.

 • Видаліть з переліку російську та додайте ті мови, які хочете. Не забудьте виставити українську за замовчуванням.

 • Після цього намагайтесь не клікати на підказки від Google, тому що у такому разі сервіс згенерує новий пошук російською. Це псуватиме історію пошуку і впливатиме на майбутні результати.
 • Зайдіть в обліковий запис Google за посиланням. Перейдіть у вкладку «Особиста інформація», проскрольте вниз до блока «Загальні налаштування в інтернеті». Оберіть «Мова».
 • Видаліть зі списку російську та додайте мови, якими користуєтесь. Прослідкуйте, щоб українська була за замовчуванням.
 • Також рекомендуємо вимкнути автоматичне додавання мов, тому що алгоритми Google можуть знати, що ви володієте російською, і додати її пізніше автоматично.
 • Очистіть кеш і файли cookie у вашому браузері.
 • На майбутнє, під час пошуку клікайте на кнопку «Інструменти» і обирайте мову видачі вручну. Це покращить статистику і переконає алгоритм у тому, що ви не хочете більше бачити російські результати.

 • Перевірте, чи не встановлена російська мова також на вашому смартфоні. Для цього перейдіть у загальні налаштування -> «Мова та регіон». Якщо ви побачите серед мов російську – видаліть її.

Як звільнитися від російського контенту в YouTube

Тут трохи складніше, оскільки мовних налаштувань для видачі сервіс не пропонує. Навіть якщо шукати в YouTube контент саме українькою мовою, рано чи пізно сервіс запропонує російськомовне відео. А якщо ви по ньому клікните – вся видача у вас стане російською. Причина банальна – російського контенту просто набагато більше, ніж українського, а алгоритм YоuTube знає, що ви володієте цією мовою. От і підсовує, що може.

Тим не менш, Катерині вдалося позбутися російськомовного контенту в YouTube на користь українського. Ось що вона зробила:

 • видалила з пошуку та історії переглядів усі відео російською;
 • перевірила підписки і видалила всі російські канали;
 • цілеспрямовано клікала «не цікавить канал» на головній сторінці сервісу;
 • процедуру «не цікавить канал» повторювала регулярно, щоб YouTube не вирішив, що настав час запропонувати чогось російського.

В результаті за декілька місяців російський контент зник з її видачі в YouTube.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую