ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Мешканцям області нагадали, що в лісі можуть бути змії - отруйні

Суспільство 997
Гадюка нападає тільки захищаючись, - кажуть фахівці
Гадюка нападає тільки захищаючись, - кажуть фахівці. Фото: ілюстративне tvoemisto.tv

А тому просять бути обачними.

«Відпочиваючи на природі, не забувайте, що в лісі ви не одні. Влітку можна зустрітися з його дикими мешканцями, зокрема зміями», - нагадують в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Як розпізнати розпізнати отруйну змію? «Якщо повністю чорна – це гадюка. Щоправда, частина гадюк має сірувате забарвлення та малюнок «шахівниці». Якщо змія чорна, але має дві жовті плями на голові та біле черево — це вуж, - пояснюють лісівники. - Гадюка самостійно не нападає. Як правило, вона кусає, якщо людина її злякає або випадково наступить на неї».

Тому радять, аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. «Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, адже якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим», - повідомляють в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Якщо ж людину раптом вкусила змія, а на місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, які утворюють напівовал із дрібних точок – то плазун був неотруйним.

Якщо ж вкусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Що робити, якщо вкусила гадюка:

  • менше рухайтесь та пийте багато води;
  • на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
  • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
  • за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;
  • у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
  • не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
  • не накладайте джгут на травму;
  • не припікайте рану;

Головна допомога для постраждалого — медична, тому якнайшвидше доправте його до лікарні.

Читайте до теми - У середмісті Шепетівки гадюка вкусила собаку: чому плазуни зараз активні та як вберегтися

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую