ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому розробляють правила для електросамокатів – як долучитися

Суспільство 1064
Хмельничани можуть поділитися своїми пропозиціями, як врегулювати їзду на електросамокатах у місті
Хмельничани можуть поділитися своїми пропозиціями, як врегулювати їзду на електросамокатах у місті. Фото: Артема Баландіна

Порядок використання електросамокатів діятиме на території міської громади.

Останні кілька років електросамокати набувають все більшої популярності у містах України. Не оминає ця тенденція й Хмельницький – у місті вже три підприємства надають електросамокати у прокат. Паралельно хмельничани активно купують собі й особисті електричні самокати.

Паливна криза пожвавила цей процес ще більше, і тепер кількість електросамокатів на вулицях міста помітно збільшилася. Разом з тим побільшало і конфліктних ситуацій. Люди скаржаться, що водії самокатів порушують їхню безпеку. Натомість водії самокатів хочуть знати правила «гри»: як себе поводити, щоб нікому не заважити і уникнути звинувачень у порушеннях.

На законодавчому рівні порядок використання електросамокатів наразі не врегульований, тож у Хмельницькому вирішили розробити свої правила, які діятимуть в межах громади. Про це сайту «Є» розповів заступник міського голови Микола Ваврищук.

«Ми почали розбиратися, яким чином можемо регулювати питання електросамокатів у місті. На сьогодні це законодавчо не прописано. Навіть поліція, яка входить в нашу робочу групу, каже, що у них немає законодавчих підстав ні карати порушників, ні якось впливати на них. Я дуже позитивно ставлюся до електросамокатів. Цей напрямок повинен розвиватися, але це все має бути врегульовано, - говорить Микола Ваврищук. – До прикладу, по велосипедах все зрозуміло. У правилах дорожнього руху є прописані обов’якзи та права велосипедистів. Водій самокату також має знати свої права і обов’язки».

Міська рада направила відповідний лист у Міністерство інфраструктури з проханням поквапитись із врегулюванням використання електросамокатів. Тим часом, не чекаючи рішення уряду, у Хмельницькому створили робочу групу для того, щоб напрацювати свої правила.

«Ми це робимо не для того, щоб когось обмежити. А для того, щоб створити правила, і люди не заважали один одному. Затвердимо, де можна їздити, де ні, яка дозволена швидкість, де можна залишати електросамокати, які обов’язки підприємств, які здають їх в прокат. Ці правила ми хочемо спільно розробити, залучивши в тому числі й тих, хто дає в прокат, і тих, хто їздить на самокаті сам», - додає посадовець.

Напрацьовані пропозиції протягом наступних кількох тижнів планують винести на розгляд виконавчого комітету та сесії міської ради. Хмельничани також можуть ділитися своїми рекомендаціями стосовно цього питання. Пропозиції можна надсилати офіційно в міську раду на адресу [email protected], або ж писати заступнику міського голови Миколі Ваврищуку у фейсбуці.

Читайте також: Хмельничани скаржаться, що маршруток стало менше: як коментує міська влада

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую