ye-logo.v1.2

Загиблі на водоймах Хмельниччини: рятувальники озвучили статистику

Суспільство 2251

Лише за останній тиждень в області втопилися четверо людей.

Купальний сезон на Хмельниччині нині у розпалі, але з початку літа на водоймах області вже загинуло дев’ятеро людей. Загалом цьогоріч втопилося 18 мешканців області. Аби уникнути нових трагедій на воді, хмельницькі рятувальники вчергове вирішили нагадати людям про правила поведінки під час купання. Особливо актуальним це питання стає напередодні святкування Івана Купала.

Як розповідає заступник начальника відділу техногенної безпеки Євгеній Кукура, часто утоплення настає після вживання алкоголю. Один з таких випадків стався торік саме на Івана Купала у Кам’янець-Подільському районі.

«Під впливом алкоголю відбувається тонус м’язів. Люди не відчувають своєї сили. Вони розраховують на своє вміння плавати, але сили їх покидають швидше. Це і є основною причиною потоплення», - говорить рятувальник.

Також серед поширених причин нещасних випадків на водоймах називають купання в необладнаних місцях та купання на водоймах дітей без нагляду дорослих. Щоб вберегти себе та рідних від трагедії під час відпочинку, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки:

  • Купатися можна лише на спеціально обладнаних місцях. На Хмельниччині таких локацій є 20. Всі вони обстежені спеціалізованими водолазними службами та визнані придатними для купання. У Хмельницькому – це міський пляж.
  • Не можна пірнати в незнайомих місцях;
  • Не можна залишати дітей без нагляду біля води;
  • Ніколи не плавайте наодинці і не запливайте далеко;
  • Категорично заборонено купатися у стані сп’яніння;
  • Не можна підпливати до човнів і катерів, які пропливають поблизу.

Уникайте водойм зі швидкою течією та не плавайте наодинці.

Кожен, хто вирішує відпочити біля води, має навчитися розпізнавати ознаки того, що людина тоне:

  • Потопаючий нездатний покликати на допомогу. Якщо виникла підозра, що хтось тоне, запитайте в нього чи потрібна допомога. Якщо відповіді немає, людина може бути дійсно в біді.
  • Людина поперемінно йде під воду – з'являється над її поверхнею, ковтнувши повітря, знову зникає.
  • Людина, яка тоне, не буде розмахувати руками. У спробі відштовхнутися від води, можуть бути лише легкий стукіт руками, які витягнуті сторони.
  • Потопаюча людина перебуває у воді в вертикальному положенні. Коли потопаючий перестає робити підтримуючі рухи, він може протриматися біля поверхні 20-60 секунд, а потім повністю піти під воду.

Також потрібно пам’ятати правила порятунку потопаючого:

  • Підпливати до людини, яка тоне, можна тільки зі спини. Людина в паніці, намагаючись врятуватися, буде хапатися за вас і потягне вас на дно.
  • Робити захоплення потопаючого треба попід руки своєю однією рукою, та що менш робоча. Іншою рукою гребете до берега.
  • У цей момент потопаючому говорите про те, що ви його рятуєте.
  • Якщо не вдається взяти людину під руки, можна зробити захоплення за шию. Ще один варіант, якщо це дівчинка чи жінка – на витягнутій руці хапаєте її за волосся. Це боляче, але таким чином можна витягти людину.
  • Коли витягли постраждалого з води обов’язково потрібно оглянути ротову порожнину і ніздрі, чи немає там мулу та сторонніх предметів. Щоб очистити дихальні шляхи, використайте хустинку, рушник чи серветки.

Навіть, якщо людина у свідомості та їй стало легше, її все рівно треба передати у руки медиків.

Є два види утоплення: біле та синє. Сухе (біле) утоплення – зазвичай, це трапляється, коли в людина з різних причин втратила свідомість. Тоді тонучий не встиг наковтатися багато води і в легенях її не буде. В цьому випадку, постраждалого варто покласти на бік і все, що в шлунку, витече. Коли ж постраждалого витягують з води і шкіра в нього синюшна, це означає, що людина, тонучи, наковталася багато води. Вода потрапила не тільки у шлунок, але й в легені, і сталася гіпоксія. Потрібно постраждалому надати серцево-легеневу реанімацію і штучну вентиляцію легень.

Як надати серцево-легеневу реанімацію

(витяг з пам’ятки домедичної допомоги рятувальника ДСНС України)

Техніка проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) у дорослих

Непрямий масаж серця:

1. Визначити місце натискання: - точка натиснення – середина грудної клітки.
2. Провести спочатку 30 натискань на грудину обома руками: - долоня над долонею в замку; - глибиною не менше 5 см (не більше 6 см); - частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину.

Штучне дихання:

1. Накласти маску-клапан.
2. Затиснути ніс постраждалого та зробити вдих «рот до рота».
3. Відпустити крила носа і повторити вдих, знову затискаючи ніс (виконання 2 вдихів повинно тривати не більше 5 сек.). При відсутності індивідуальних засобів захисту – штучне дихання не виконується. Після 2 вдихів, – продовжити СЛР у співвідношенні: 30 компресій / 2 вдихи.

Лік на порятунок потопаючого йде на секунди.

Техніка проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) у дітей:

Непрямий масаж серця:

1. Визначити місце натискання: - точка натиснення – середина грудної клітки.
2. Якщо рятувальників двоє та більше: провести 15 натискань на грудину однією рукою: - глибиною біля 5 см; - частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину.
3. Якщо рятувальник один та не має помічників: провести 30 натискань на грудину однією рукою: - глибиною біля 5 см; - частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину.

Штучне дихання:

1. Накласти маску-клапан.
2. Затиснути ніс постраждалого та зробити вдих «рот до рота».
3. Відпустити крила носа і повторити вдих, знову затискаючи ніс (виконання 2 вдихів повинно тривати не більше 5 сек.). Після 2 вдихів, – продовжити СЛР у співідношенні: 15 компресій / 2 вдихи (якщо рятувальників двоє та більше) або 30 компресій / 2 вдихи (якщо рятувальник один та не має помічників).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую