ye-logo.v1.2

Під час повітряної тривоги супермаркети й криті ринки Хмельниччини мають евакуйовувати своїх відвідувачів

Суспільство 18594
Також відвідувачів мають інформувати про найближчі укриття
Також відвідувачів мають інформувати про найближчі укриття. Фото: ілюстративне pixabay.com

Верховна Рада може запровадити кримінальну відповідальність за порушення цієї вимоги.

Приклад Кременчука показує, що ціллю російських окупантів можуть стати торгові центри. Тому заради безпеки відвідувачів подібні заклади повинні евакуйовувати їх. Втім, не усі підприємці дотримуються цієї вимоги. Тож начальник Хмельницької військової адміністрації Сергій Гамалій наказав органам місцевого самоврядування провести з ними роз’яснювальну роботу.

Згідно з наказом Сергія Гамалія, вимога евакуйовувати відвідувачів під час повітряної тривоги стосується:

  • торговельно-розважальних центрів;
  • гіпермаркетів, універмагів і супермаркетів, площею від 500 метрів квадратних;
  • критих ринків;
  • кінотеатрів;
  • закладів громадського харчування, які мають від 50 посадкових місць;
  • спортзалів, басейнів та аквапарків;
  • офісних центрів, висотою від п’яти поверхів.

Також керівництво таких закладів повинне провести зі своїм персоналом тренування з проведення евакуації. Забезпечити інформування відвідувачів і працівників про повітряну тривогу, заходи з безпеки й найближчі укриття.

Можлива кримінальна відповідальність

За порушення таких вимог в умовах воєнного стану планують запровадити кримінальну відповідальність. У Верховній Раді 11 липня вже зареєстрували відповідний законопроєкт. Він має ввести в Кримінальний кодекс України нову статтю — 270-2 (Порушення законодавства у сфері цивільного захисту, вчинене в умовах воєнного стану).

Якщо через таке порушення було завдано шкоду здоров’ю людини, для суб’єктів господарювання запропоноване таке покарання: від 17 тисяч до 51 тисячі гривень штрафу, або до двох років виправних робіт, або до трьох років обмеження чи позбавлення волі.

Натомість за такі дії, вчинені повторно, чи вони спричинили загибель людей або інші тяжчі наслідки передбачене жорсткіше покарання. А саме: від трьох до восьми років в’язниці з позбавленням права на п’ять років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

«Ракетний удар рашиських військ по торговельно-розважальному центру «Амстор» у Кременчуку, показав, що нехтування його керівництвом оповіщення про повітряну тривогу призвело до загибелі 21 особи та однієї особи, яка залишається зниклою безвісти. Нам усім потрібно пам’ятати, що під час війни повітряна тривога не буває навчальною. Щоразу, коли її оголошують, існує реальна загроза життю», — зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.

Читайте також: Як вберегтися від кишкових інфекцій влітку - поради спеціаліста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую