ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрили кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства

Суспільство 2470
Кризові кімнати мають все необхідне для тимчасового проживання
Кризові кімнати мають все необхідне для тимчасового проживання. Фото: пресслужби міської ради

В тимчасовому притулку люди можуть перебувати до десяти днів.

Вчора, 12 серпня, у Хмельницькому відкрили кімнату кризового реагування для людей, які постраждали від домашнього насилля. Тут постраждалі можуть отримати короткостроковий прихисток від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми. Також потерпілі можуть отримати психологічну та необхідну юридичну допомогу.

Адреса кімнати не розголошується з метою безпеки. Скористатися нею пропонують людям правоохоронці, які виїжджають на випадки домашнього насильства.

«На виклик по домашньому насильству виїжджає спецпідрозділ поліції, який називають «Поліна». Правоохоронці оцінюють ситуацію і пропонують постраждалим кризову кімнату, якщо дійсно є потреба вилучити їх. Наприклад, якщо бо кривдник в стані сп’яніння чи інші загрозливі причини. В кризовій кімнаті людина може перебувати до десяти днів, а потім або повертається додому, або скеровується в притулок для осіб які потерпають від домашнього насильства. Він функціонує в громаді з грудня минулого року», - пояснює директор міського територіального центру соціального обслуговування Дмитро Старцун.

 

Тут потерпілі можуть перебувати разом з дітьми.

Кризова кімната одночасно може прийняти до 7 осіб. Там є все необхідне для тимчасового цілодобового перебування. Як додає Дмитро Старцун, раніше в громаді була схожа кризова кімната, яку створили громадські активісти, але вона була не затверджена.

Тепер кризову кімнату відкрили в межах проєкту «Трамплін до рівності», за реалізації Хмельницькою міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), ГО «Ініціатива», ГО «Тепло рідних сердець», за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.


Статистика по домашньому насильство в Хмельницькій громаді:

З початку 2022 року поліція зафіксувала 138 випадків домашнього насилля на території громади, з яких 67 – це фізичне насилля, 66 – психологічне, 5 – економічне. Найбільше випадків з жінками – 119, 14 з чоловіками, 5 випадків з дітьми. У 2020 – 437 випадків, 2021 – 302, з початку 2022 – 138 випадків. Аналізуючи 2018-2021 роки, близько 90 відсотків постраждалих осіб - жінки.

Кризова кімната може прийняти одночасно сім людей.

Куди звертатися постраждалим від домашнього насильства:

  • Для запобігання та протидії домашньому насиллю, насиллю за ознакою статі та насиллю стосовно дітей, цілодобово працюють кол-центри при управлінні поліції, управлінні охорони здоров’я та центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  • Функціонує мобільна бригада «Поліна» при районному управлінні поліції, яка фіксує випадки домашнього насильства, керуючись кодексом України про адміністративні правопорушення, кримінальним кодексом України. Згідно з п.36 та п.37 постанови КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658 проводять відповідні заходи стосовно постраждалої особи та кривдника.
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насилля та/або насилля за ознакою статі при міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З початку року здійснено 160 виїздів.
  • 2 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які надають соціально-психологічні послуги особам, які постраждали від гендерно-зумовленого, домашнього насильства або знаходиться в зоні ризику. Здійснено вже більше 140 виїздів.

Читайте також: Чому постраждалі від домашнього насильства мовчать і де шукати допомоги?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую