ye-logo.v1.2

Поради батькам, як допомогти учням адаптуватися до навчання в умовах війни

Суспільство 2345
Важливо долучити дітей до вибору канцтоварів
Важливо долучити дітей до вибору канцтоварів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Найперше дитину потрібно налаштувати на шкільний режим.

Дітям завжди важко повертатися з літніх канікул до школи. А для першокласників це ще більш стресова ситуація. Однак все ускладнила війна. Зокрема, діти можуть відчувати страх через небезпеку й переїзду в інші міста. Як наслідок, у них можуть виникати складнощі з пам’яттю, концентрацією, втома й навіть занижена самооцінка. Батьки можуть допомогти дітям подолати такі труднощі та адаптуватися до навчання. Поради психологів, як це зробити, навели в Міністерстві охорони здоров’я України.

1. Налаштуйте дитину на шкільний режим. Для цього нагадайте їй про важливість навчання та зробіть символічне свято. Воно має закріпити перехід від літнього відпочинку до осені та школи. Опісля почніть формувати новий режим. Важливо передбачити час не лише на навчання та домашні завдання, а й на прогулянки, ігри та відпочинок.

2. Лише коли дитина відчує безпеку в колективі, вона зможе вчитися. Тому першокласникам і тим, хто йде в нову школу чи клас, добре завчасно познайомитися хоча б з кимось з однокласників. Тому спробуйте домовитися про зум-зустріч або знайомство у парку. Якщо дитина сумує за колишніми друзями, організуйте дзвінок чи відеозустріч між ними.

3. Познайомтеся з класним керівником. Якщо вчитель незнайомий, учням перших-четвертих класів важливо завчасно побачити свого його. Особливо чутливими до нових типажів є малята, які не відвідували дитсадок. Принаймні дитині потрібно хоча б подивитися на школу й переглянути фото майбутніх вчителів. Це допоможе сформувати уявлення й «місточок» між ними.

4. Підготуйте канцтовари та одяг. Вибір і придбання нового створює атмосферу радісного очікування. Проведіть ревізію канцтоварів і шкільного вбрання та докупіть за можливості необхідне. Важливо залучити дітей до вибору канцтоварів. Одяг для першокласників і гіперчутливих дітей має бути максимально комфортним: відповідного розміру, з мінімумом швів, без тісної горловини. До того ж першачкам важливо вміти самому одягнутися, розстібнути й застібнути одяг. За потреби потренуйтеся робити це вдома.

5. Підготуйте робоче місце. Для цього передбачте у помешканні робочу зону. Це може бути навіть частина столу або лише поличка зі шкільним приладдям. Важливо, щоб ноги під час сидіння спиралися на підлогу або підставку. У полі зору учня має бути якнайменше предметів, які можуть відвертати його увагу. Наприклад, іграшок.

6. Якщо дитина йде до нової школи, варто дізнатися, яка там вбиральня. Якщо туалет не звичної для школяра конструкції, слід навчити ним користуватися. Для молодших класів важливо закріпити навички гієни. Зокрема, миття рук і переодягання.

7. Навчання новим правилам. Варто поговорити з дитиною про традиції та особливості місцевості, у якій ви тепер проживаєте. Обговоріть меню: у деяких країнах існують суворі правила щодо шкільного харчування, яких слід дотримуватися. Разом з дитиною продумайте ідеї сніданків і перекусів до школи. З першачками можна вдома пограти у ланч: діставати їжу з ланч-боксу, користуватися серветками.

8. Якщо є така можливість, пройдіться по школі. Дітям важливо «тілом відчути» місце, де вони будуть перебувати. Підіть до туалету та їдальні. Поясніть школяреві, якщо раптом виникне потреба у допомозі, треба звернутися до класного керівника.

9. Підготуйте маленькі дрібнички, які вкладатимете впродовж першого тижня або місяця в шкільний рюкзак дитини: маленькі листівки або записки, м’який брелок, який можна стискати в руці, браслетик, ручку з блискітками. Такі дрібнички нагадають про вашу турботу й допоможуть зняти напругу.

10. Обговоріть питання безпеки. Пригадайте або дізнайтеся шлях до школи, пройдіться ним і проговоріть, як діяти, якщо дорогою дитина почує сигнал повітряної тривоги. З малюками можна намалювати або надрукувати карту маршруту до школи. Скажіть дітям не виходити зі школи, не попередивши вчителя та батьків. Обов’язково нагадайте, що не можна нічого чіпати на вулиці, підіймати з землі предмети чи залазити на дерева.

До теми: Всі першокласники зможуть сісти за парти: як буде організоване навчання у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую