ye-logo.v1.2

Хмельницький отримає майже півтора мільйона євро на житло для вимушених переселенців

Суспільство 2022
Заплановано, що реконструкція комунальних приміщень триватиме пів року
Заплановано, що реконструкція комунальних приміщень триватиме пів року. Фото: ілюстративне pixabay.com

Попередньо тимчасовим житлом забезпечать 150-170 сімей.

Сьогодні, 9 вересня, депутати Хмельницької міськради поголилися отримати безповоротний грант від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). Організація має виділити місту майже півтора мільйона євро. Ці кошти будуть спрямовані на облаштування тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб.

За словами міського голови Олександра Симчишина, розмір гранту становить 1 мільйон 487 тисяч євро. У гривневому еквіваленті це близько 60 мільйонів. За ці кошти вдасться реконструювати два комунальні об’єкти на вулицях Кам’янецькій та Інститутській. У них облаштують кімнати гуртожитського типу для внутрішньо переміщених осіб.

«Попередньо повна реконструкція триватиме пів року. Опісля зможемо забезпечити тимчасовим житлом орієнтовно 150-170 сімей вимушених переселенців. Станом на початок цього тижня вже понад сто сімей стали на чергу для отримання тимчасового житла у Хмельницькій громаді. Це невелика цифра, адже у нас проживає набагато більше внутрішньо переміщених осіб», — розповів Олександр Симчишин.

Він додав, що також з Мінрегіоном і НЕФКО місто опрацьовує проєкт з будівництва нового житла для вимушено переміщених осіб.

Нагадаємо, НЕФКО — це міжнародна фінансова організація, яку в 1990 році заснували уряди п’яти північноєвропейських країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Вона фінансує проєкти, спрямовані на покращення кліматичної ситуації. Зокрема, до таких проєктів належать заходи з енергоефективності. Хмельницький розпочав співпрацювати з НЕФКО у 2016 році. Крім кредитів на термомодернізацію навчальних закладів, місто також залучало кошти цієї організації на реконструкцію найбільших каналізаційних насосних станцій комунального підприємства «Хмельницькводоканал».

Читайте також: У Хмельницькому церкву московського патріархату позбавили права користуватися земельною ділянкою

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую