ye-logo.v1.2

У Хмельницькому церкву московського патріархату позбавили права користуватися земельною ділянкою

Суспільство 35258
Подібне рішення у Хмельницькому приймають вперше, але не востаннє
Подібне рішення у Хмельницькому приймають вперше, але не востаннє. Фото: ілюстративне en.wikipedia.org

Подібні рішення планують приймати щодо інших ділянок, якими користуються церкви московського патріархату.

Сьогодні, 9 вересня, на сесії міськради одну з церков московського патріархату позбавили права користуватися комунальною ділянкою на вулиці Панаса Мирного. Подібне рішення у Хмельницькому приймається вперше, але не востаннє. Саме цю ділянку обрали через проведення на ній самовільного будівництва.

Згідно з рішенням міськради, ця земельна ділянка розташована на вулиці Панаса Мирного, 16/1 А. Її площа становить два гектари. Права користуватися нею депутати позбавили релігійну громаду Української православної церкви (мп) святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Раніше цю землю виділяли під будівництво храму, духовно-просвітительських будівель, парафіяльного будинку, господарських будівель та влаштування парку.

«Її відводили понад десять років тому, але на ній не було ніяких будівель, — розповідає міський голова Олександр Симчишин. — Однак останнім часом московська церква вирішила, що там без будь-яких дозвільних документів можн проводити самочинне будівництво. До того ж, пошкодивши ґрунти».

За його словами, це перше у Хмельницькому рішення про припинення права користування земельною ділянкою церкві московського патріархату. Далі міська влада вчинятиме юридичні дії щодо звільнення землі. Наразі це можна зробити лише у судовому порядку.

«На майбутніх сесіях міської ради ми плануємо виносити проєкти рішень для припинення права користування й інших земельних ділянок, які використовують церкви московського патріархату. Ми вбачаємо в їхньому існуванні загрозу для безпеки України й кожного з нас», — пояснив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, ще у червні Олександр Симчишин попереджував, що у церков московського патріархату забиратимуть можливість користуватися комунальною землею. Опісля ділянки модна буде передавати «релігійним громадам, які моляться українською за українську перемогу». На переконання міського голови, така практика спростить процедуру переходу до української церкви.

Читайте також: У Хмельницькому третина шкіл навчатимуться за шестиденним графіком

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую