ye-logo.v1.2

Хмельницький готовий до опалювального сезону: коли він може розпочатися

Суспільство 4615
Нинішній вересень виявився досить холодним
Нинішній вересень виявився досить холодним. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Соціальній сфері тепло можуть подати раніше, ніж населенню.

Хмельницький вже повністю готовий до осінньо-зимового сезону. Йдеться про централізоване теплопостачання, боротьбу з ожеледдю, роботу громадського транспорту… Наприклад, увімкнути опалення теплопостачальні підприємства готові хоч вже. Однак точна дата залежатиме від середньодобової температури повітря. Про це сайту «Є» розповів міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, нинішній вересень виявився досить холодним. Якщо така тенденція буде спостерігатися надалі, то для соціальної сфери опалення доведеться вмикати раніше, ніж планувалося. До того ж вже бували випадки, коли медичним закладам подавали тепло навіть 3 жовтня. Для населення опалення увімкнуть, коли впродовж трьох днів поспіль середньодобова температура не перевищує восьми градусів.

«Дуже хочеться, щоб температура повітря якомога довше була високою, щоб ми могли розпочати опалювальний сезон якомога пізніше. Це дасть нам змогу заощадити енергоносії, — розповідає Олександр Симчишин. — Ми не плануємо знижувати температурний режим. Подаватимемо енергоносій відповідно до нормативів, тобто не нижче 18 градусів».

Він наголосив, що в умовах масштабної війни важливо, щоб хмельничани теж намагалися заощаджувати тепло, воду та електроенергію. Наприклад, за батареєю варто поставити тепловідбивач (наприклад, фольгу наклеєну на дерев’яну плиту), щоб тепло залишалося в оселі. За можливості — встановити енергоощадні вікна.

Крім того, усім нам варто готуватися до різних сценаріїв. Потрібно мати хоча б запас питної води, електрочайник, постійно заряджений павербанк… Якщо є можливість встановити у приватному помешканні твердопаливний котел і дизельний генератор, то краще це зробити. Останні теж варто мати кожному багатоквартирному будинку.

«Ми маємо виготовити понад три сотні буржуйок, які за потреби роздаватимемо людям. У багатоквартирних будинках вже відремонтували понад пів тисячі електрощитових. Це надзвичайно важливо, адже, якщо зникне газ, люди увімкнуть електрообігрівачі», — зазначив міський голова.

Нагадаємо, Олександр Симчишин раніше запевнив, що місцеві комунальники готові до сценарію можливих ворожих обстрілів. До того ж у Хмельницькому немає великих теплоелектроцентралей як у Харкові. Місцева система теплопостачання є досить децентралізованою й місто має велику кількість середніх і маленьких котелень та теплових пунктів.

Хоча ворог не зможе їх всіх знищити, вразливим місцем залишаються мережі, які розташовані за межами обласного центру. На такий випадок триває поповнення матеріального резерву. Міська рада купує усе необхідне: будівельні матеріали, пальне, дизельні генератори, пункти обігріву… Наразі у матеріальному резерві міської ради перебуває 135 нових дизельних генераторів. Паралельно їх купують комунальні підприємства.

Читайте також: Коронавірус у Хмельницькому: чи планують в місті посилювати карантинні обмеження

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую