ye-logo.v1.2

Коронавірус у Хмельницькому: чи планують в місті посилювати карантинні обмеження

Здоров'я 4148
Наразі, в умовах воєнного стану, карантинні обмеження мають рекомендаційний характер
Наразі, в умовах воєнного стану, карантинні обмеження мають рекомендаційний характер. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Міський голова запевняє, що у громаді ситуація з COVID-19 є контрольованою.

Щотижня в усіх областях України зростає захворюваність на коронавірус. Медики навіть говорять про початок осінньої хвилі. Попри це карантинні обмеження мають не обов’язковий, а рекомендаційний характер. Тому деякі міста починають запроваджувати власні правила. Наприклад, у Тернополі повернули масковий режим у громадських місцях. Чи планують піти на подібні кроки у Хмельницькому, сайт «Є» запитав у міського голови Олександра Симчишина.

За його словами, наразі ситуація з коронавірусом у Хмельницькій громаді є контрольованою. Наприклад, в інфекційні лікарні перебуває орієнтовано 120-130 інфікованих. З них лише 30 відсотків є місцевими мешканцями. Решта — жителі інших міст і районів.

Натомість у більшості інфікованих хмельничан коронавірус нині проходить у легкій формі. Тому вони лікуються вдома й не потребують госпіталізації. Відтак посилювати карантинні обмеження у Хмельницькому поки не планують.

«Якщо ж буде різкий ріст захворюваності, то цілком можливо, що запроваджуватимемо профілактичні чи обмежувальні заходи. Наприклад, щодо навчального процесу, як це ми раніше робили з грипом для переривання ланцюгів інфікування», — заявив Олександр Симчишин.

Він розповів, що окремої підготовки до можливого спалаху COVID-19 не ведеться. За два з половиною роки коронавірус став звичним явищем. Тому місто вже готове до погіршення епідемічної ситуації — у будь-який момент можна розгорнути необхідний ліжковий фонд. Також під час можливого спалаху хмельницькі медзаклади не мають відчути проблем з медичним киснем.

«Раніше його завозили. Тепер же міська та інфекційна лікарні мають власні кисневі станції. Тому ми зможемо забезпечити усі лікарняні ліжка власним медичним киснем», — запевнив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що у Хмельницькій області впродовж 12-18 вересня підтвердили 2 тисячі 632 нові випадки інфікування COVID-19. Це на 36,5 відсотка більше, ніж попереднього тижня. Відтак, Хмельниччина потрапила у трійку лідерів в Україні за рівнем захворюваності на COVID-19.

Також минулого тижня 1 тисяча 649 людей подолали цю хворобу. Але, на жаль, від ускладнень коронавірусу померли троє жителів області.

Додамо, що карантин триватиме як мінімум до кінця цього року. Однак з березня карантинні обмеження, зокрема масковий режим, мають виключно рекомендаційний характер. Це пояснюється тим, що в умовах масштабної війни неможливо забезпечити контроль за їх дотриманням.

До теми: Друга бустерна доза для усіх охочих, або Як змінилися правила вакцинації від коронавірусу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую