ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Познайомитися з загиблими «азовцями»: у Хмельницькому триває меморіальна виставка

Суспільство 1323
Фотовиставка триватиме перед кінотеатром Шевченка до 16:00
Фотовиставка триватиме перед кінотеатром Шевченка до 16:00. Фото: автора

Портрети оборонців Маріуполя розмістили просто неба у середмісті.

Сьогодні, 14 жовтня, у Хмельницькому на майданчику перед кінотеатром Шевченка розгорнули фотовиставку у пам’ять про загиблих у Маріуполі бійців полку «Азов». Організували її родини полеглих захисників, щоб познайомити хмельничан з тими, хто боровся за їхню свободу, хто поклав за це найдорожче – своє життя.

Однією з ініціаторок виставки стала хмельничанка Тамара Яніна. Як розповідає жінка, сьогодні містяни мають можливість побачити бійців полку «Азов», які боронили Маріуполь і загинули в період з 24 лютого по серпень. Серед них чоловік Тамари - Олексій Янін, який загинув у Маріуполі сьомого квітня.

«На стендах є 114 портретів бійців – дівчат і хлопців. Хтось похований, хтось – ні. І от сьогодні, на Покрову, на День козацтва, на День Захисника України, ми вирішили провести фотовиставку у пам’ять про них. Тут маленька частина тих, хто загинув. Лише фотографії тих, чиї родичі захотіли взяти участь у фотовиставці, - говорить Тамара Яніна. - Сьогодні люди можуть подивитися їм в очі, прочитати хто це був, хто залишився після нього. Щоб знали, що це не якісь 114 пар берців. Це були живі люди: зі своїм життям, своїми історіями, зі своїми планами на майбутнє, з людьми, які їх любили. Вони загинули, щоб ми сьогодні мали можливість святкувати. Не ховатися, не боятися ворога, розвивати країну, виховувати своїх дітей, нормально жити».

Виставку вирішили показати у День захисника України.

На стендах показані фотографії та основна інформація про полеглих бійців полку "Азов".

На виставку приїхали родини загиблих з Рівного, Вінниці, прийшли сім’ї полеглих бійців, які зараз проживають в Хмельницькому. Раніше таку фотовиставку проводили в Полтаві. Нині – в Хмельницькому і Києві. Надалі фотографії загиблих «азоців» хочуть виставляти в різних містах України.

«В’яжеш стрічки до фото і плачеш. Не тільки за своїм чоловіком, за всіма. Це ж молоді хлопці. Я багато з ким познайомилася вже після їхньої смерті. Кеп, наприклад. Я знаю його дочку, якій буде три роки в січні. Я знаю, його дружину. Знаю їхній розмір взуття і все на світі. І мене за нього теж болить. Я була у нього на похоронах і плакала, як за своїм. Мені шкода, що вони загинули. Вони всі добровольці. Вони знали чого туди йдуть, залишили родину після себе. Це був їхній вибір і ми мусимо це поважати. Ми ж знали за кого заміж виходимо», - ділиться хмельничанка.

Хмельничанин Олексій Янін загинув в Маріуполі у квітні цього року.

 

Тамара Яніна, вдова "азовця", в пам'ять про оборонців організувала меморіальну подію.

Втративши коханого чоловіка, Тамара Яніна тепер сама виховує трирічного сина. Попри біль втрати, хмельничанка знаходить сили допомагати інших родинам полеглих захисників.

«Це не тільки родини «азоців», з інших підрозділів теж. Я намагаюся дотягнути їх хоч до якихось виплат. В основному, це дружини з дітьми. Вони на роботу не можуть вийти. Деякі втратили повністю все. У них не тільки чоловіка більше немає, але й дому. Родичі на окупованій території залишилися, в них немає рідних, - говорить жінка. - У нас зараз 26 родини, ми допомагаємо одні одним. До прикладу, мама загиблого хлопця має багато меду. Прислала нам, а ми його розсилаємо сім’ям. Хтось іграшки передає, одяг з дитини. Але, в основному, це працює на донатах і на допомозі людей ззовні. Я пишу пости в соцмережах, люди на це реагують і підтримують».

Меморіальну виставку можна переглянути на майданчику перед кінотеатром Шевченка до 16-ої години.

Виставку розмістили перед кінотеатром Шевченка.

Родини загиблих "азовців" сьогодні прийшли на захід.

На стендах лише маленька частина тих, хто загинув під час оборони Маріуполя.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую