ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів (ФОТО)

Суспільство 1403
День пам
День пам'яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада. Фото: автора

Меморіальна подія відбулася біля Ангела Скорботи.

Сьогодні, 26 листопада, хмельничани вшанували жертв Голодоморів, штучно створених тоталітарним режимом. Небайдужі містяни традиційно зібралися біля меморіалу «Ангел Скорботи», де спільно долучились до загальнонаціональної хвилини мовчання у пам'ять про закатованих голодом українців.

Під час події священнослужителі Духовної ради Хмельницького провели міжконфесійну панахиду. Після молитви присутні поклали лампадки та колоски пшениці до підніжжя «Ангела Скорботи».

Додамо, щорічно у четверту суботу листопада українці вшановують пам'ять жертв Голодоморів 1921-23-го, 1932-33-го, 1946-47-го років. Найбільше людських життів забрав голод в 1932–33 роках. Під час того геноциду було знищено близько десяти мільйонів українців.

У Хмельницькій області встановлено 34 тисячі 347 осіб, які померли від Голодомору 1932-33-го років.

Встановити точну цифру убитих штучним голодом важко. Комуністичний режим зробив все можливе, щоб приховати наслідки свого злочину. Створивши штучний голод та фізично винищивши українців, більшовицька росія на довгі десятиліття пригнобила Україну. Зараз же українці знову виборюють свою волю та незалежність.

У пам’ять про загиблих і ненароджених українців по всій країні сьогодні запалюють свічки.

«Сьогодні ворог той самий, сьогодні вони знову терором намагаються влаштувати нам голод, холод, вбивають, катують тисячі українців. Сьогодні знову наша війна за Незалежність. Поразка - це геноцид і знищення. Перемога - це нове Українське Майбуття, - прокоментував на сторінках соцмереж міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. - Тому, вшановуючи усіх кого голодом вбила російська орда в минулому столітті, працюймо на нашу Перемогу».

Читайте також: Голодомор на Хмельниччині - про що свідчать архівні документи з грифом «цілком таємно»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую