ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрили сучасне укриття для понад 800 дітей

Суспільство 2216
Завдяки таким укриттям діти попри війну зможуть продовжувати навчання у безпечних умовах
Завдяки таким укриттям діти попри війну зможуть продовжувати навчання у безпечних умовах. Фото: з фейсбуку Олександра Симчишина

Воно має кінозал, кімнати для занять, лабораторії, комфортні санвузли, доступ до інтернету.

Вчора, 3 лютого, в одному з навчальних закладів Хмельницького відкрили укриття нового зразка. Воно не лише може захистити дітей від ворожих атак, а й забезпечити їм комфортні умови для творчості та дозвілля.

Як розповів міський голова Олександр Симчишин, це укриття може розмістити понад 800 людей. Тут є кінозал, кімнати для різних занять, лабораторії, комфортні санвузли, доступ до інтернету, ігри для дітей, зручні лавочки та стільці. Встановлено захищені мережі електропостачання, освітлення, водопостачання, вентиляцію… Стіни декорували разом із дітьми під керівництвом відомого українського художника Володимира Кузнєцова.

Реконструювали укриття в межах програми «Безпечна школа». Її реалізує Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» у співпраці Міністерством освіти і науки, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством внутрішніх справ. Також були залучені кошти міського бюджету.

Стіни декорували разом із дітьми під керівництвом відомого українського художника Володимира Кузнєцова. Фото: з фейсбуку Олександра Симчишина

Стіни декорували разом із дітьми. Фото: з фейсбуку Олександра Симчишина

«Це укриття може слугувати прикладом для інших освітян міста та області. Воно комфортне та яскраве, забезпечує можливість творчих занять та ігрового дозвілля. На нього маємо рівнятися й ми, й інші громади», — наголосив Олександр Симчишин.

За його словами, загалом протягом минулого року закладах освіти Хмельницького відремонтували, збудували або реконструювали 54 укриття. На це з міського бюджету було виділено понад 15 мільйонів гривень.

Укриття забезпечили усім необхідним. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Укриття забезпечили усім необхідним. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Цьогоріч на такі потреби в міській скарбниці передбачено 10 мільйонів гривень. Також заплановано будувати модульні укриття там, де їх неможливо облаштувати у приміщеннях. Таким чином діти зможуть попри війну продовжувати навчання у безпечних умовах.

«Межах програми «Безпечна школа» в шести містах України вже облаштовано 28 сховищ для закладів освіти. Серед них є три модельних укриття: у Хмельницькому, Києві та Чернігові. Вони облаштовані таким чином, щоб бути прикладом для інших навчальних закладів і місцевої влади», — додали у пресслужбі Хмельницької ОВА з посиланням на президента «Фонду Східна Європа» Віктора Ляха.

Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

До теми: Ремонти шкіл і будівництво укриттів: як у Хмельницькому цьогоріч фінансуватимуть освіту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую