ye-logo.v1.2

Мобілізація та воєнний стан в Україні подовжені ще на три місяці

Суспільство 1425
Це необхідно для ефективної протидії російським окупантам
Це необхідно для ефективної протидії російським окупантам. Фото: ілюстративне з фейсбуку Генштабу

Це вже шосте голосування, присвячене дії воєнного стану.

Сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада затвердила укази президента про подовження дії воєнного стану та мобілізації. Тепер визначено, що вони діятимуть до 20 травня.

Як повідомив у телеграмі нардеп Ярослав Железняк, дію воєнного стану та мобілізації буде подовжено з 19 лютого на 90 днів. Таким чином вони триватимуть до 20 травня. За таку пропозицію Володимира Зеленського проголосували 348 народних обранців.

Нагадаємо, що воєнний стан і загальна мобілізація в Україні були оголошені одразу після масштабного вторгнення російських окупантів, тобто 24 лютого минулого року. З того часу парламент продовжував їхню дію 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

Правовий статус воєнного стану передбачає можливе обмеження деяких конституційних прав і свобод людини та громадянина. Наприклад, на вільне пересування, таємниці листування, телефонних розмов...

Наприклад, на Хмельниччині існують такі правила воєнного стану:

Оскільки в Україні продовжено мобілізацію, військовозобов’язаним заборонено виїжджати за кордон. Проте є деякі винятки. Наприклад, громадяни, які мають на виховані трьох і більше неповнолітніх дітей.

До теми: Як проходитиме мобілізація у 2023 році

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую