ye-logo.v1.2

Будівництва не буде, або Яка доля чекає на майданчик біля хмельницького ЦНТЕІ

Суспільство 4311
Будівельного паркану біля ЦНТЕІ вже немає
Будівельного паркану біля ЦНТЕІ вже немає. Фото: автора

Щоб запобігти будівництву на тій ділянці, виконком вже скасував містобудівні умови.

Наприкінці минулого тижня поряд з будівлею колишнього Хмельницького державного центру науки, інновацій та інформатизації (ЦНТЕІ), що на вулиці Свободи, 36, з’явився будівельний паркан. Виявилося, на тому місці заплановано звести триповерхову будівлю з торговими та офісними приміщеннями. Це викликало невдоволення хмельничан. Як наслідок, забудовник відмовився від своїх планів, а вчора, 9 березня, виконком Хмельницької міськради скасував містобудівні умови та обмеження.

Фактично ця історія бере свій початок у 2014 році. Тоді управління архітектури та містобудування Хмельницької міськради видало містобудівні умови та обмеження на добудову торгово-офісних приміщень до будівлі ЦНТЕІ. Підписав цей документ тодішній начальник управління Віктор Дунаєвський.

У квітні 2016 року була припинена діяльність державного підприємства «Хмельницький державний центр науки, інновацій та інформатизації». Власником його будівлі та земельної ділянки залишилася держава, однак тут була відкрита філія Донецького національного університету імені Василя Стуса. Її очолив колишній голова Хмельницької облдержадміністрації Леонід Прус.

Будівництво планувалося перед входом до будівлі

Будівництво планувалося перед входом до будівлі

Далі 6 січня 2023 року начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій затвердив проєкт землеустрою ділянки на вулиці Свободи, 36. Її відвели Донецькому національному університету. А також змінили цільове призначення. З будівництва та обслуговування будівель закладів освіти до земель житлової та громадської забудови.

А на початку лютого Державна інспекція архітектури та містобудування видала дозвіл на добудову приміщень. Підрядником стало товариство з обмеженою відповідальністю «Роурен», яке зареєстроване у Рівному.

Леонід Прус розповів «Суспільному.Новини», що облицювання будівлі ЦНТЕІ перебуває в аварійному стані. Щоб виправити ситуацію, було вирішено залучити інвестора. Тож поблизу запланували добудувати сучасне приміщення з коворкінгом, конференц-залами та підземним паркінгом.

Наразі ділянка залишається переритою та потребує проведення благоустрою

Наразі ділянка залишається переритою та потребує проведення благоустрою

Плани забудувати громадський простір викликало обурення та нерозуміння хмельничан. Тож будівельний паркан кілька разів з’являвся та зникав. Проти цього також виступила міська влада. Й 9 березня виконавчий комітет Хмельницької міської ради скасував видані у 2014 році містобудівні умови та обмеження.

Яка доля очікує на майданчик біля ЦНТЕІ

Як пояснив сайту «Є» міський голова Олександр Симчишин, нинішнє скасування містобудівних умов стало одним з кроків, які унеможливлять потенційну забудову цієї ділянки.

«Завдяки співпраці міської ради й обласної військової адміністрації, а також адекватності забудовника, ніякого спорудження торгово-офісних приміщень там не буде. Забудовник почув доведені до нього аргументи й сам прибрав паркан. Тобто всі зрозуміли, що зараз війна й ми повинні працювати заради перемоги, а не займатися неправильними речами», — зазначив Олександр Симчишин.

За його словами, натомість на майданчику біля ЦНТЕІ залишиться громадський простір. Також заплановано подбати про його благоустрій.

«Ми не можемо це зробити самі, адже ділянка перебуває у державній власності. Але зважаючи на якісну співпрацю з ОВА, думаю, що нам це вдасться зробити», — зазначив міський голова.

Читайте також: Ясен на майдані: півторастолітню пам’ятку природи в Хмельницькому зріжуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую