ye-logo.v1.2

Собор Олександра Невського у Кам’янці-Подільському перейшов до ПЦУ

Суспільство 12414
За перехід собору Олександра Невського до ПЦУ проголосували близько чотирьох тисяч кам
За перехід собору Олександра Невського до ПЦУ проголосували близько чотирьох тисяч кам'янчан. Фото: з фейсбуку Ірини Шелепницької

Також за перехід кількох місцевих храмів проголосували жителів Шепетівки й Старокостянтинова.

На Хмельниччині протягом 8 квітня ще кілька храмів перейшли до складу Православної церкви України. Такі рішення прийняли жителі Кам’янця-Подільського, Шепетівки та Старокостянтинова. Однак не всюди цей перехід дався легко. Наприклад, у Кам’янці-Подільському сталася штовханина між прихильниками ПЦУ та УПЦ (мп).

Ще 4 квітня Кам’янець-Подільська міська рада позбавила релігійні громади московського патріархату права користуватися 19-а земельними ділянками. Одна з них розташована на вулиці Соборній, 2. Саме на ній стоїть Кафедральний собор святого благовiрного князя Олександра Невського.

Опісля місцеві жителі заговорили про необхідність його переходу до ПЦУ. А також — про доцільність змінити його назву, адже новгородський князь Олександр Невський немає жодного стосунку ні до Поділля, ні до України. Тож кам’янецька організація «Просвіти» запропонувала перейменувати його, наприклад, на Собор Святопокровський, бо саме на Покрову в 1919 році війська Української Народної Республіки тут приймали Присягу на вірність українському народу. А наступного дня Іван Огієнко планував проведення Синоду відновленої Української церкви.

Й власне 8 квітня активісти зібралися біля собору, щоб проголосувати за перехід храму до ПЦУ. Однак там також були прихильники московського патріархату. Між людьми виник конфлікт, який переріс у штовханину. Зрештою більшість присутніх підтримала перехід, але всередину храму їх не пустили.

Як зазначила місцева депутатка Ірина Шелепницька, за перехід собору Олександра Невського до ПЦУ проголосували близько чотирьох тисяч кам’янчан.

«Однак ревізійну комісію живий щит людей, звезений з усієї області, не допустив до храму. Оскільки провокації сьогодні лише на руку ворогу, громада вирішила йти мирним юридичним шляхом. Рішення громади незабаром має бути реалізовано у законний спосіб», — зазначила Ірина Шелепницька.

Також цього дня до складу ПЦУ перейшли храм Різдва пресвятої Богородиці у Старокостянтинові й Свято-Михайлівський кафедральний собор у Шепетівці. В останньому теж не обійшлося без сутичок. Як повідомляє видання «Сайт міста Шепетівка», громаді фактично штурмом вдалося зайти всередину і приєднати Свято-Михайлівський кафедральний собор до ПЦУ.

Нагадаємо, 2 квітня хмельничани проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору до ПЦУ. Таке рішення люди прийняли після того, як того ж дня у цьому храмі побили захисника України Артура Ананьєва. У наступні дні частина жителів Хмельницького прийняла подібні рішення щодо церкви Казанської ікони Божої матері на вулиці Шухевича, 11/2 та храму Різдва Богородиці на вулиці Вайсера, 15.

До теми: Свято-Покровську церкву-фортецю у селі Сутківці передадуть у державну власність

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую