ye-logo.v1.2

В Антонінах віддають в оренду частину флігелю палацу Сангушків-Потоцьких під готель

Суспільство 4157
Частину Флігелю передадуть в оренду
Частину Флігелю передадуть в оренду. Фото: Фото Сергія Венцеславського uk.wikipedia.org

Аукціон запланований на 18 травня.

Антонінська селищна рада оголосила торги на передачу в оренду двох приміщень, які розташовані у будівлі пам’ятки архітектури національного значення - флігелю палацу Сангушків-Потоцьких.

Про це стало відомо з сайту “Прозорро.Продажі”.

Так, в оренду передають частину нежитлового приміщення флігелю (1 поверх), загальною площею 90,4 квадратних метра та приміщення другого поверху флігелю загальною площею 145 квадратних метрів. Будівля розташована у селищі Антоніни на площі Графській, будинок, 3.

Цільове призначення цих приміщень - під розміщення готелю.

Частина першого поверху, яку передають в оренду Фото:prozorro.sale

Стартова орендна плата для приміщень першого поверху складає 1790 гривень, другого - 2546 гривень.

Другий поверх, який пропонують в оренду. Фото: prozorro.sale

Приміщення пропонуються в оренду на п’ять років. Приватизації нерухомість не підлягає.

Як пише видання igotoworld.com, палацовий комплекс збудували сім'ї Сангушко і Потоцьких. Будівництво проводилось у 18–19 століттях. Палац почав будувати Ігнатій Мальчевський. Він отримав землю від сестри його дружини Барбари Сангушко. На її честь і було названо поселення. У 1720–1851 роках садиба належала князям Сангушкам. У кінці 18 століття князь Сангушко розширив і прикрасив мальовничий парк на річці Ікопоть, а у 1803 році побудував тут оранжерею. Також він почав масштабну реставрацію палацового комплексу.

У 1851–1917 роках маєток перейшов до родини Потоцьких. Останню реконструкцію будівлі в стилі бароко провели на початку 20 століття. Її керівником був архітектор Фердинанд Фелнер. У 1918 році Потоцькі залишили маєток.

Садиба була зруйнована більшовиками у 1919 році. Зараз на цьому місці знаходиться стадіон. У 1960 року залишкам цього комплексу будівель надали статус пам’ятки садово-паркового мистецтва. До наших часів збереглися флігель палацу (ІІ половина XVIII ст.), мурований манеж початку ХІХ ст. та три брами з розкішною огорожею.

Палацовий флігель (возівня) знаходиться у північній садибі маєтку. Збудований з цегли у стилі бароко. Фасади споруди плоскі і мають декорації: прямокутні вікна, підкреслені підвіконними, стіни з карнизами.

Варто зазначити, що у 2020 році Флігель увійшов у перелік пам’яток архітектури Хмельниччини, які планували включити до державної програми «Велике будівництво».

Читайте також: Знищений більшовиками палац на Хмельниччині відтворили в історичному проєкті

Коментарі:

Віталій Українець 19.04.2023 17:41

Є живі власники нащадки.Треба виконувати Закон 1992 року "Про рести туцію"

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую