ye-logo.v1.2

Знищений більшовиками палац на Хмельниччині відтворили в історичному проєкті

Історія 18345
Саме з відтворення вигляду палацу Юзефа Потоцького в Антонінах розпочали цикл історій знищених українських пам
Саме з відтворення вигляду палацу Юзефа Потоцького в Антонінах розпочали цикл історій знищених українських пам'яток. Фото: 1plus1.ua

Саме з цієї пам’ятки розпочали цикл історій знищених українських палаців у проекті «Українські палаци. Золота доба».

Знищений більшовиками понад сто років тому палац в Антонінах відтворили у 3D форматі та показали, який він мав вигляд у документальному історичному проєкті Акіма Галімова «Українські палаци. Золота доба».

Як зазначає автор проєкту, cаме з відтворення вигляду палацу Юзефа Потоцького в Антонінах розпочали цикл історій знищених українських пам’яток, адже це було чи не найскладніше, бо від палацу не залишилося навіть фундаменту, і реконструкцію доводилося робити по фотографіях та збережених в архівах описах.

За словами Акіма Галімова, у документальному циклі із 8-ми серій за допомогою істориків, архітекторів з 3D реконструкцій відтворили повністю або частково зруйновані вісім українських палаців. Саме їх і покажуть глядачам та розкажуть історію цих споруд і їх власників.

Серед інших у проекті ми зможемо побачити ще одну пам’ятку з Хмельниччини - палац в Ізяславі, який наразі перебуває в стані руїни.

Такий вигляд мав знищений палац в Антонінах. Його відтворили за допомогою 3D-технологій. Фото: 1plus1.ua

Розповідаючи про Антоніни, Акім Галімов зазначив, що історія містечка його дуже вразила. А найцікавіше, зазначив він, історія кінної справи, яка славила Антоніни на початку ХХ століття у всьому світі.

«Мене особисто дуже вразив факт, що в британському Королівському музеї зберігається череп коня з Антонін, і це дуже відомий та цінний артефакт. Адже це був титулований арабський скакун, який взяв усі можливі нагороди. - гордість маєтку Юзефа Потоцького», - розповів Акім Галімов.

Автор проєкту зазначає, що цикл історій про палаци відзняли ще до повномасштабної війни, і планували запустити перед початком туристичного сезону, щоб відкрити українцям більше цікавих пам’яток, які можна відвідати. Але все змінилося з початком військової агресії росії проти України, тож тепер проєкт набув глибшого сенсу.

Загалом у циклі «Укранські палаци. Золота доба» глядачі дізнаються історії 8-ми українських палаців та їхніх власників: громадського та культурного діяча Василя Тарновського та його палацу в Качанівці Чернігівської області, у якому розміщувалась кімната-музей із найбільшою в світі колекцією українських старожитностей, а також Леопольда Кеніга цукрозаводчика, який володів палацом у Шарівці Харківської області.

У циклі глядачі побачать історію маєтку в місті Сколе Львівської області, який збудували брати Гредлі. Родина Гредлі була власником міжнародної компанії по обробці та продажу деревини, а в Європі прославилась як постачальники паркету для Букінгемського палацу. Саме ця родина виділила зі свого земельного банку 30 тисяч гектарів для створення природного заповідника «Асканія Нова», а хній палац в Гаврилівці Херсонської області був настільки розкішним, що його центральний хол прикрашав великий акваріум.

Серед інших у проекті покажуть ще одну пам’ятку з Хмельниччини - палац в Ізяславі, який наразі перебуває в стані руїни. Фото: 1plus1.ua

Документальний цикл розповість йісторію палацу в Курісовому Одеської області, збудованого в неомавританському стилі, замок-палац в Жовкві гетьмана і воєводи Станіслава Жолкєвського, побудованого за тогочасними передовими технологіями, а також палац в Ізяславі на Хмельниччині, яким володіла Барбара Сангушко представниця давнього роду Сангушків.

Нові епізоди проєкту про палаци виходитимуть щопятниці на YouTube каналу «1+1».

Нагадаємо, раніше Акім Галімов і в попередніх своїх проектах розповідав цікаві історичні факти, пов’язані з Хмельниччиною. Зокрема про те, як на Хмельниччині знайшли нащадків з роду Роксолани. А також про те, як науковці розгадали таємницю листа турецького султана, що зберігається в Кам’янці-Подільському.

До теми: Подорожуємо Хмельниччиною. Антоніни – готика просто неба

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую