ye-logo.v1.2

З хмельницького парку Чекмана забирають постамент, на якому стояв Ленін (оновлено)

Суспільство 3637
Попередньо цей постамент зроблений з граніту
Попередньо цей постамент зроблений з граніту. Фото: автора

Сам пам’ятник хмельничани повалили у 2014 році.

Сьогодні, 4 травня, у парку імені Михайла Чекмана почали демонтовувати гранітний постамент, на якому колись стояв пам’ятник Леніну. Про його долю та причини такого рішення, кореспонденти сайту «Є» запитали у заступника міського голови Василя Новачка.

За його словами, ідея демонтувати цей постамент назріла вже давно. Він не вписується у парк, виглядає чимось чужорідним. Місце, на якому він стояв, поки розрівняють і засіють травою.

Сам же постамент зберігатимуть на території комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг, адже там є для цього місце. А з його долею ще визначатимуться.

«Наскільки я знаю, цей постамент зроблений з граніту, а не з бетону. Тому з нього можна робити пам’ятники. Ймовірно продамо його на аукціоні. Але з цим ще визначатимемося», — зазначив Василь Новачок.

Ленін

Оновлено. Постамент складається з двох гранітних блоків. Працівники, які займаються його знесенням, розповіли, що кожен з блоків важить приблизно 17 тонн. Наразі чекають на вантажівку, яка зможе їх вмістити.

Ленін

Оновлено. Близько 14-ї години працівники завантажили гранітні блоки на дві вантажівки. Внизу залишився лише бетонний постамент зі східцями, який надалі ще мають розібрати. Пропонуємо поглянути, як це було.

Парк Чекмана

Парк Чекмана

Парк Чекмана

Парк Чекмана

Нагадаємо, 21 лютого 2014 року учасники Революції Гідності повалили пам’ятник Леніну, який стояв у парку імені Михайла Чекмана. Тоді ж впали монументи у мікрорайоні Ружична та біля заводу «Новатор». Останні були бетонними, а ось Ленін з парку — бронзовим. За тодішніми оцінками, він важив 22 тонни. Відтак, здавши його на брухт, можна було отримати від 100 до 240 тисяч гривень.

Комунальники відвезли його на вулицю Чорновола, де розташована база Хмельницької міської ритуальної служби. Однак угоди на зберігання, як і взяття Леніна на баланс, не було. І він зник.

Правоохоронці у 2015 році розпочали розслідування. У січні 2017-мго на сесії Хмельницької міської ради депутати запитали у тодішнього начальника міського відділу поліції Валерія Онісьєва: «Де Ленін?» На що той відповів: «Наразі в рамках кримінального провадження не можливо встановити його вартість. Коли вона буде встановлена, правда, яким чином я не знаю, тоді вже будемо… говорити. Поки я вам відповіді дати не можу».

Бронзового Леніна так і не знайшли. Фото: з архіву редакції

Бронзового Леніна так і не знайшли. Фото: з архіву редакції

У червні того ж року кримінальне провадження було закрито. Активісти поскаржилися генпрокурору, і в прокуратурі вирішили, що постанова слідчого про закриття справи була передчасною. Тому слідство відновили. У 2020 році сайт «Є» знову поцікавився у поліції, чи знайшли пам’ятник, але правоохоронці не змогли встановити винуватців крадіжки майна громади.

Читайте також: У Хмельницькому обирають підрядника для будівництва нової дороги до індустріального парку, вартістю майже сто мільйонів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую