ye-logo.v1.2

Обстріли лікарень, касетні боєприпаси і хімічна зброя — росія використовує заборонені методи війни

Суспільство 1666
Внаслідок влучання ракети Х-22 по багатоповерхівці в Дніпрі 19 січня згинули щонайменше 46 людей
Внаслідок влучання ракети Х-22 по багатоповерхівці в Дніпрі 19 січня згинули щонайменше 46 людей. Фото: з телеграму начальника Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака

Коли російські окупанти не можуть захопити населений пункт, вони його знищують масованими обстрілами.

Масштабна війна, яку розпочали росіяни, має всі ознаки геноциду українського народу. Окупанти систематично знищують міста й села, б’ють по житлових будинках і лікарнях, захоплюють родючі землі, катують і страчують мирне населення. З цим твердженням погоджується й міжнародна спільнота. Зокрема, 22 травня Парламентська асамблея НАТО визнала злочини росії проти України геноцидом, а терористичний режим рф — рашизмом. Щоб лише перерахувати усі звірства загарбників, забракне одного матеріалу. Тому поки зосередимося на кількох з їх видів — атаках на цивільну інфраструктуру та забороненій зброї.

Ворог використовує усю можливу зброю, за винятком зброї масового знищення (наприклад, ядерної). Більшість з цих засобів не суперечать міжнародному праву. Однак їх використання перетворюється у воєнний злочин, якщо йдеться про атаки на цивільну та критичну інфраструктуру. По ній окупанти систематично б’ють різноманітними ракетами, безпілотниками, стріляють з артилерійських систем, танків і навіть кулеметів.

Наприклад, лише за перші 11 днів масштабної війни внаслідок обстрілів Харкова були вбиті та поранені понад 450 мирних жителів. Серед цілей ворога були житлові будинки, школи, магазини, храми…

Обстріли шкіл, лікарень і знищення міст

За інформацією Міністерства освіти і науки, станом на 29 травня загалом окупанти пошкодили 3 тисячі 267 навчальних закладів і повністю зруйнували 261. Найбільше збитків зазнала освітня галузь Харківської та Донецької областей. А на Хмельниччині пошкоджено п’ять навчальних закладів.

Внаслідок удару безпілотників по Хмельницькому району постраждало кілька навчальних закладів. Зокрема, у школі в селі Грузевиця Чорноострівської громади повибивало вікна. Фото: з архіву редакції

Внаслідок удару безпілотників по Хмельницькому району постраждало кілька навчальних закладів. Зокрема, у школі в селі Грузевиця. Фото: з архіву редакції

Також рашисти активно б’ють по медзакладах. Перший випадок, який сколихнув увесь світ, стався 9 березня минулого року. Тоді окупанти завдали авіаудару по лікарні Маріуполя. Ворожа бомба зруйнувала пологовий будинок №3, дитяче відділення та терапію лікарні. Тобто росіяни навмисно стріляли по будівлях, де було багато жінок і дітей. Внаслідок обстрілу поранень зазнали понад 17 людей. На жаль, ще троє померли. Серед них були вагітна жінка та дитина. Били окупанти, наприклад, і по перинатальних центрах Краматорська та Херсону. Тоді обійшлося лише кількома пораненими.

26 травня окупанти вдарили по лікарні у Дніпрі. Фото: ДСНС України

26 травня окупанти вдарили по лікарні у Дніпрі. Фото: ДСНС України

На час написання матеріалу останній подібний випадок стався 26 травня. Окупанти, вдаривши балістичною ракетою «Іскандер» по Дніпру, зруйнувавши корпус місцевої лікарні та ветеринарної клініки. Рятувальники близько доби розбирали завали. Вони знайшли чотирьох загиблих, які були працівниками медзакладу. Крім того, поранень зазнали понад 30 людей. Серед них є маленькі діти. Загалом, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, рашисти пошкодили понад 1 тисячу 400 медзакладів, з яких 177 зруйнували вщент.

Протягом минулого опалювального сезону основною ціллю ворожих обстрілів була енергетична інфраструктура. Як зазначають в Укренерго, по наших електростанціях і підстанціях загарбники випустили понад 1 тисячу 200 ракет і дронів. Більшість збили наші захисники. На жаль, 250 ракет і безпілотників влучили у свої цілі. Ворогу вдалося пошкодили 43% магістральних мереж. Такі дії не могли принести рашистам будь-яких переваг на фронті. Їхньою метою був виключно терор мирного населення — залишити українців без світла й тепла, що безумовно є воєнним злочином.

Ліквідація наслідків одного з торішніх обстрілів енергетичної інфраструктури Хмельниччини. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Ліквідація наслідків одного з торішніх обстрілів енергетичної інфраструктури Хмельниччини. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Зазвичай рашисти не визнають, що вони навмисно б’ють по житлових будинках, лікарнях чи школах. Вони цинічно брешуть або про міфічних нацистів, які там сховались, або, що Україна сама себе обстрілює. Натомість планомірні атаки на енергетичну інфраструктуру у грудні навіть підтвердив диктатор рф путін: «Зараз багато галасу з приводу наших ударів по енергетичній інфраструктурі сусідньої країни. Так, ми робимо це». Ця заява важлива тим, що після нашої перемоги допоможе притягнути путіна до відповідальності за воєнні злочини.

До речі, у січні цього року Служба безпеки України назвала перших підозрюваних в обстрілах мирних міст. Серед них: командувач дальньої авіації повітряно-космічних сил рф генерал-полковник Сергій Кобилаш і колишній командувач Чорноморським флотом рф адмірал Ігор Осіпов. Зібрані докази свідчать, що саме вони торік віддавали злочинні накази. Обом заочно оголосили підозри у веденні агресивної війни та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Покарання, передбачене за такі злочини, — довічне позбавлення волі.

Масштаби руйнувань українських міст російськими окупантами станом на початок лютого цього року. Інфографіка: видання «Слово і діло»

Масштаби руйнувань українських міст російськими окупантами станом на початок лютого цього року. Інфографіка: видання «Слово і діло»

Постійних ворожих ударів і надалі зазнають населені пункти в різних областях України. Однак найбільше постраждали ті, що були чи є наближені до лінії фронту. Деякі з них повністю або частково знищенні. Інформацію про це лютому зібрало видання «Слово і Діло». Згідно з дослідженням, найяскравіший приклад руйнівних дій окупантів — Маріуполь, який минулої весни знищували бомбардуванням. У місті було зруйновано половину житлових будинків та 90% інфраструктури. Тепер росіяни зносять пошкоджені будівлі, приховуючи сліди своїх злочинів. Також на Донеччині майже одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар’їнки, Лимана, Бахмута. У Луганській області майже повністю зруйновано Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Щастя, Кремінну. Крім того, рашисти приблизно на 80% зруйнували Ізюм Харківської області, на 30-40% — Херсон, на 70% — Ірпінь і на 30% — Бучу, що на Київщині.

Від касетних боєприпасів до хімічної зброї

Касетні боєприпаси є одним з найбільш підступних видів зброї. Такі ракети чи авіабомби не вибухають в місці свого падіння. Вони розкриваються в повітрі й «засівають» землю багатьма маленькими боєприпасами. Ті мають вибухати під час контакту з поверхнею, але не завжди так стається. Тож їхніми жертвами стають люди, які проходять повз після завершення обстрілу. Ці суббоєприпаси можуть бути схожі на алюмінієві бляшанки або на кольорові металеві кулі. Тож діти іноді беруть їх руки. Для вибуху суббоєприпасу достатньо лише одного дотику.

Касетні боєприпаси, якими рашисти обстрілюють мирні міста. Фото: ДСНС України

Касетні боєприпаси, якими рашисти обстрілюють мирні міста. Фото: ДСНС України

Використання касетних боєприпасів заборонили у 2008 році за підсумками Дублінської конференції. Відповідну конвенцію підписали 111 держав. Щоправда, до їх числа не входять росія, Україна та США. Попри це рашисти вчиняють воєнні злочини, обстрілюючи мирні міста касетними боєприпасами. Це вони роблять з перших днів масштабної війни.

Так, 24 лютого минулого року така ракета вибухнула біля лікарні у Вугледарі Донецької області. Як наслідок, загинуло четверо цивільних і десятеро отримали поранення. Серед них — шість медиків. А найбільш смертоносний випадок використання цієї зброї стався 8 квітня минулого року. Рашисти запустили зі системи «Точка» ракету з 50-ма суббоєприпасами по головному вокзалу Краматорська. Там цивільні саме очікували на посадку в евакуаційний потяг. Як наслідок, загинули 58 людей і ще понад сотня отримали поранення різної тяжкості.

8 квітня минулого року російські окупанти завдали удару по залюдненому вокзалу Краматорська. Фото: з телеграм-каналу Павла Кириленка, голови Донецької ОВА

8 квітня минулого року російські окупанти завдали удару по залюдненому вокзалу Краматорська. Фото: з телеграм-каналу Павла Кириленка, голови Донецької ОВА

Інший приклад частково забороненої зброї є запалювальні боєприпаси. Міжнародне право дозволяє використовувати їх виключно по позиціях військових, якщо вони розташовані за межами населених пунктів. Наприклад, у полі. Натомість навіть обстріл військового об’єкту, який розташований у населеному пункті, є вже воєнним злочином, адже ці боєприпаси можуть викликати масштабні пожежі. Наприклад, рашисти били ними по Попасній Луганської області та Бахмуту Донецької області.

Часто очевидці плутають запалювальні снаряди з білим фосфором. Фото: знімок з відео

Часто очевидці плутають запалювальні снаряди з білим фосфором. Фото: знімок з відео

Побачити використання запалювальних боєприпасів ви могли на численних відео, які поширюють в інтернеті очевидці. Посеред ночі з неба ллється вогняний водоспад, схожий на феєрверк. Як пише видання «Український мілітарний центр», люди помилково називають такі випадки використанням фосфорних бомб. Однак насправді це запалювальні боєприпаси 9М22С з реактивних систем залпового вогню.

Граната «К-51» зі сльозогінним газом. Фото: Державної прикордонної служби України

Граната «К-51» зі сльозогінним газом. Фото: Державної прикордонної служби України

Окупанти також не цураються забороненої хімічної зброї. Представники Збройних Сил України неодноразово повідомляли, що росіяни кидають з безпілотників на позиції наших воїнів аерозольні гранати «К-51». Вони містять хлорпікрин — так званий «сльозогінний газ». Конвенція про хімічну зброю заборонила військове застосування хлорпікрину, прирівнявши його до фосгену, хлорціану та синильної кислоти. Втім, це не зупиняє рашистів. До речі, вони використовували гаранти з хлорпікрином ще під час боїв за Донецький аеропорт, які тривали з вересня 2014-го до 23 січня 2015 року.

Читайте також: Обережно міни, або Як вберегтися від вибухонебезпечних знахідок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую