ye-logo.v1.2

Названо перших підозрюваних у ракетних обстрілах цивільних об’єктів України

Кримінал 3119
Востаннє по Хмельницькому окупанти вдарили 31 грудня
Востаннє по Хмельницькому окупанти вдарили 31 грудня. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Вони віддавали злочинні накази бити ракетами по мирних містах.

Служба безпеки України заочно оголосила перші підозри представникам вищого командування росії. Зокрема, генерал-полковнику Сергію Кобилашу та адміралу Ігорю Осіпову. Зібрані докази свідчать, що вони винні в ракетних ударах по цивільних об’єктах України. Саме вони у багатьох випадках віддавали злочинні накази й заслуговують на справедливе покарання. Вони можуть бути причетними й до обстрілів Хмельницького.

За інформацією пресслужби СБУ, одним з підозрюваних є командувач дальньої авіації повітряно-космічних сил рф генерал-полковник Сергій Кобилаш. З початку повномасштабного вторгнення він виконує вказівки вищого військово-політичного керівництва росії щодо знищення українських міст.

«Саме за його наказом російські загарбники здійснюють масовані ракетні удари по житлових будинках, лікарнях та об’єктах критичної інфраструктури у різних регіонах України. Для проведення повітряних атак ворог використовує стратегічні ракетоносці Ту-160, Ту-95МС, а також дальні ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3, на озброєнні яких крилаті ракети типів Х-555, Х-101, Х-55 і Х-22», — зазначили в СБУ.

У воєнних злочинах СБУ підозрює генерал-полковника Сергія Кобилаша та адмірала Ігоря Осіпова. Фото: з фейсбуку СБУ

У воєнних злочинах СБУ підозрює генерал-полковника Сергія Кобилаша та адмірала Ігоря Осіпова. Фото: з фейсбуку СБУ

Інший підозрюваний — це колишній командувач Чорноморським флотом рф адмірал Ігор Осіпов. Він у період з 24 лютого до 10 серпня минулого року віддавав накази на проведення систематичних ракетних ударів з акваторії Чорного моря по українських густонаселених пунктах. Ворожі атаки здійснювали високоточними керованими крилатими ракетами «3М14-Калібр» з російських бойових кораблів.

Обом оголошено підозри за двома статтями Кримінального кодексу України. А саме: частиною 2 статті 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) та частиною 3 статті 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

«Це перші підозри, які Україна оголошує саме за обстріли цивільних об’єктів. Максимальна санкція статей передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Досудове розслідування триває», — розповіли представники СБУ.

Наслідки ракетного обстрілу Хмельницького та Шепетівського районів, здійсненого 22 жовтня. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Наслідки ракетного обстрілу Хмельницького та Шепетівського районів, здійсненого 22 жовтня. Фото: ДСНС у Хмельницькій області

Нагадаємо, за час масштабної війни ворог здійснив низку ракетних атак на цивільну та критичну інфраструктуру Хмельницького. Наприклад, 30 березня окупанти вдарили по одному з промислових об’єктів міста. Енергетичну інфраструктуру Хмельницького окупанти обстрілювали 10 жовтня, 22 жовтня та 15 листопада.

Востаннє рашисти били по Хмельницькому 31 грудня. Тоді одна з ракет влучила у військовий об’єкт, а інша — в автозаправку. Як наслідок, було пошкоджено чимало будинків, магазинів, складських приміщень, дитсадок… Поранення різної тяжкості отримали понад десяток людей. На жаль, одна з постраждалих, 22-річна Оксана Музика, померла в лікарні.

Також окупанти били по інших населених пунктах нашої області. Наприклад, 3 квітня — по промисловому об’єкту в Шепетівці, 29 квітня — по інфраструктурному об’єкту у Шепетівському районі, 24 серпня — знову по Шепетівці, 6 жовтня — по інфраструктурному об’єкту Шепетівського району, 22 жовтня — по енергетичному об’єкту в Шепетівському районі.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 3 січня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую