ye-logo.v1.2

У Хмельницькому викрили шахрайський call-центру, працівники якого викрадали цифрові активи іноземців

Суспільство 10344
Використовуючи спеціальне програмне запезбепечення, інтернет-шахраї отримували доступи до персональних комп
Використовуючи спеціальне програмне запезбепечення, інтернет-шахраї отримували доступи до персональних комп'ютерів клієнтів. Фото: з фейсбуку Хмельницької обласної прокуратури

Вони видавали себе за співробітників світової крипто-компанії, використовуючи персональні дані для грабунку.

Слідчі Хмельницької обласної прокуратури, спільно із працівниками кіберполіції та Управління СБУ в Хмельницькій області, викрили групу співробітників псевдо світової криптокомпанії.

Як повідомили у пресслужбі Хмельницької обласної прокуратури, в орендованих приміщеннях у центрі міста шахраї обладнали офіси для роботи підпільного call-центру. До підбору персоналу ставилися дуже уважно: з майбутніми операторами проводили кілька співбесід та заставляли проходити поліграф. Проте все ж основною умовою працевлаштування було вільне володіння англійською мовою.

Видаючи себе за співробітників світової крипто-компанії, яка генерує криптовалютні гаманці, персонал телефонував та надсилав повідомлення іноземним громадянам. Пропозиція була стандартна для всіх клієнтів: отримати нібито зароблені ботом-роботом цифрові активи.

Правоохоронці встановлюють кількість потерпілих і суму завданих їм збитків, та вирішують питання про обрання фігурантам справи запобіжних заходів. Фото: з фейсбуку Хмельницької обласної прокуратури

Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, інтернет-шахраї отримували доступи до персональних комп’ютерів клієнтів. Після чого повністю збирали інформацію про доступи і паролі до особистих рахунків своїх «іноземних клієнтів».

Під час обшуків у приміщеннях call-центрів і за місцем проживання фігурантів справи, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та грошові кошти. А також елітні автомобілі і чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі двом особам повідомлено про підозру за частиною 5 статті 361 Кримінального кодексу України - несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, вчинені під час дії воєнного стану. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 10 до 15 років.

Правоохоронці встановлюють кількість потерпілих і суму завданих їм збитків. Та вирішують питання про обрання фігурантам справи запобіжних заходів. Слідчі дії тривають.

Читайте також: Закликає захопити Україну: блогер з Хмельницького став кремлівським пропагандистом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую