ye-logo.v1.2

Справу Гамалія закрили: не знайшли доказів, що ексочільник Хмельницької ОВА був нетверезий за кермом

Суспільство 3129
Адвокат Сергія Гамалія клопотав про закриття справи
Адвокат Сергія Гамалія клопотав про закриття справи. Фото: скрін з відео ГО "ЖАР"

Суд дійшов висновку, що докази у справі відсутні.

Справу Сергія Гамалія, колишнього очільника Хмельницької обласної військової адміністрації, якого звинувачували в нетверезому кермуванні автомобілем, закрили.

На судовому засіданні, яке відбулося вчора, 29 червня, у Першотравневому суді Чернівців, суд дійшов до висновку, що в матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази вини Гамалія у вчиненні адміністративного правопорушення. У зв’язку з цим провадження у справі підлягає закриттю.

За інформацією журналістів громадської організації «ЖАР», які побували на засіданні, у суді заслухали свідка у справі – Сергія Ткачука, заступника голови Хмельницької ОВА. Нагадаємо, саме через його відсутність як свідка перенесли попереднє засідання, яке мало відбутися 23 червня. За словами журналістів, з’ясувалося, що Сергій Ткачук не був присутнім на місці події, а викликали його тому, що, як стверджує Сергій Гамалій, Ткачук перебував з ним на постійному телефонному зв’язку, в тому числі і під час зупинки патрульними.

Додамо, що на третьому засіданні суду в справі, яке відбулося 9 червня, стали відомі інші обставини справи у справі: патрульна поліція зупинила Сергія Гамалія вночі 12 березня у середмісті Чернівців. Він їхав на чужому автомобілі без техпаспорта. Посадовець відмовився пройти тест на алкогольне сп’яніння та не підписував складений протокол.

Натомість наполягав на проведені експертизи в медичному закладі.

Таке направлення йому дали. Втім, Гамалій переконував, що отримав його не від патрульних, а на блок-посту під Хотином дорогою в Хмельницький. Тоді він повернувся до Чернівців. Зрештою здав аналізи у Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи. Етанолу в крові Сергія Гамалія не виявили.

Уже на крайньому засіданні адвокат Сергія Гамалія наголошував, що підзахисний здав кров на аналіз на наявність алкоголю у термін до двох годин. Та клопотав про закриття справи на підставі того, що алкоголю у крові Гамалія не виявили, а патрульні допустили процесуальні помилки під час заповнення документів. 

Журналісти «ЖАР» також зазначають, що у матеріалах справи містився відеозапис з нагрудних камер патрульної поліції. Утім, його досліджували лише в нарадчій кімнаті.

Передісторія

13 березня низка медіа повідомила про керування автомобілем напідпитку під час комендантської години у Чернівцях тодішнім начальником Хмельницької ОВА Сергієм Гамалієм. Патрульна поліція склала на нього протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення — керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп’яніння.

А вже 15 березня Володимир Зеленський підписав указ про його звільнення з посади. Згідно з ним, підставою стала подана Сергієм Гамалієм заява. Саме ж посадовець ніяк не коментував інформацію, яку поширила низка видань про складення на нього адмінпротоколу. Відтак його звільнення, яке сталося майже одразу після інформації про інцидент, почали пов’язувати саме з ним.

Сайт «Є» двічі звертався за коментарями до речниці управлінні патрульної поліції Чернівецької області Віти Криворучко щодо того, чи мав місце такий факт, однак отримав лише відповідь про те, що немає жодної інформації для оприлюднення.

Наразі справу Першотравневий районний суд Чернівців. Перше засідання у цій справі відбулося 2 травня. Однак ексочільник Хмельницької ОВА на нього не прийшов, адже перебував на лікарняному.

Додамо, що з перших днів війни Сергій Гамалій часто анонсував інформацію про вилучення автомобілів у водіїв, які їздили за кермом напідпитку, з метою їх передачі військовим на передову.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую