ye-logo.v1.2

Факт в історії: про ікону Летичівської Богородиці, визнану чудотворною

Суспільство 2209
З 1722 року віряни почали записувати усі благодаті, зцілення і дива, які відбувалися після молитов перед іконою Богородиці
З 1722 року віряни почали записувати усі благодаті, зцілення і дива, які відбувалися після молитов перед іконою Богородиці. Фото: з архіву

Святиня століттями була оберегом для вірян Поділля.

6 липня – День літургійного святкування Летичівської Богородиці. Його в 1996 році встановив Святіший Отець Йоан Павло II.

Нині давня ікона зберігається у Любліні, куди її вивезли в 1920 році, щоб врятувати від рук більшовиків. У роки незалежності України до Летичева повернулась її копія, тоді ж санктуарій (місце, з яким пов’язані чудеса, де здійснювалися дива Господом через заступництво святих) у центрі міста знову став місцем молитви.

Почалася історія святині 1606 року, коли Святіший Отець Климентій VIII вислав до Летичева двох місіонерів. З Папським благословінням вони отримали подарунок - ікону Діви Марії з Дитятком на руках, написану на зразок ікони «Матері Божої Сніжної». З цією іконою прибули до Летичева. Поміщик Ян Потоцький звів у Летичеві фортецю. Але ченцям, котрі прийшли під її брами, заборонив заходити у місто. Лише дозволив оселитися у передмісті.

Одного разу, пізно вночі, коли ченці молилися перед іконою Діви та Сина, мешканці містечка побачили надзвичайне сяйво. Подумали, що горять хати. Але коли наблизились до хатини, де молились ченці, побачили світло, наче вогняний стовп, сходило від ікони Богородиці у небо. Туди ж прибув і сам Ян Потоцький. Він простояв на колінах до ранку, прийняв визнання віри і свою фортецю пожертвував на оселю для Цариці Небес.

Не минуло й року, як про святий образ заговорили у всьому краї. У 1778 році папа Пій VI видав декрет про визнання ікони чудотворною. Того ж року Станіслав Раймунд Єзерський провів обряд коронації ікони Летичівської Богородиці.

З того часу Летичівська ікона на довгі роки стала оберегом для вірян Поділля. Найважчі часи для святині були у роки панування в Україні комуністичного режиму. Благо, що ікону вдалося врятувати. Вона побувала у Луцьку, Варшаві, а згодом оселилася у Любліні.

 

За роки знущань будівля санктуарію дуже постраждала.

Храм замкнули, а невдовзі загнали у нього коней, утворивши стайню. Потім тут зберігали будівельні матеріали, зерно, міндобрива і нарешті відкрили корчму. Під час війни у святині розташувався концентраційний табір. 

У 1989 році зруйнований і спалений храм повернули парафіянам, а через три роки і будинок монастиря. Санктуарій знову став місцем молитви, відновлення єдності людини з Богом.

Санктуарію Летичівської Богородиці вже понад 400 років.

У 2006 році у внутрішньому дворику встановили пам’ятник Папі Йоану Павлу ІІ. Але процес духовного відродження та відбудови санктуарію Летичівської Богородиці триває донині.

До теми: Місце, де відбуваються чудеса – городоцький храм став санктуарієм Святого Антонія з Падуї

Найважчі часи для святині були у роки панування в Україні комуністичного режиму.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую