ye-logo.v1.2

На Хмельниччині заборонили ловити раків

Суспільство 1527
Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні
Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні. Фото: люстративне pixabay.com

Порушників штрафуватимуть, а ще доведеться заплатити компенсацію за кожного виловленого рака.

З 15 серпня до 30 вересня на Хмельниччині діятиме заборона на вилов раків. Про це повідомляють в пресслужбі Хмельницької обласної державної адміністрації з посиланням на наказ Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області.

Це щорічні обмеженення, які запроваджують у зв'язку з другою линькою з метою збереження та охорони популяції раків. Як розповідають в Хмельницькому рибоохоронному патрулі, вона триває від кількох годин до однієї доби. А проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Причиною линьки раків є ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер.

Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені. Під час линьки раки малорухомі, що робить їх легкою здобиччю для браконьєрів.

Також додають, що за вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також забороняється вилов раків менших, ніж 10 сантиметрів.

Читайте також: Безліміт спроб: змінились правила іспиту для майбутніх водіїв

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую