ye-logo.v1.2

У Хмельницькому просять перенести Алею Героїв на місце Вічного вогню – петиція

Суспільство 3119
У тексті петиції йдеться про те, що розташування Алеї Героїв на головній пішохідній зоні міста призводить до втрати сакральності меморіалу
У тексті петиції йдеться про те, що розташування Алеї Героїв на головній пішохідній зоні міста призводить до втрати сакральності меморіалу . Фото: з архіву

Замість радянського меморіального комплексу пропонують створити сучасний – «Вічне сяйво».

До Хмельницької міської ради звернулись з петицією. У ній просять перенести Алею Героїв зі «стометрівки» до скверу імені Івана Франка, а також встановити на місці радянського Вічного вогню меморіал пам'яті загиблих захисників України. Таке електронне звернення на платформі «Єдина система місцевих петицій» зареєструвала Оксана Захарченко, сестра полеглого воїна Віктора Захарченка.

У тексті петиції йдеться про те, що розташування Алеї Героїв на головній пішохідній зоні міста призводить до того, що сакральність меморіалу поблизу закладів відпочинку втрачається, тож її необхідно перемістити.

«Існуючий меморіал, розташований на головній пішохідній зоні – «стометрівці», місці, де люди відпочивають та проводять час. Таке розташування часто призводить до того, що суть та сакральність меморіалу втрачається, і часом стає об'єктом обурення громадськості, коли молодь знімає недоцільні відео на фоні портретів загиблих та безцеремонно веселяться», - пише Оксана Захарченко.

Авторка зазначає, що вічний вогонь є символом радянського минулого. Вона пропонує замінити його на альтернативний символ – «Вічне Сяйво». Це може бути ліхтар на відновлюваній енергії, який буде присвячений, як героям російсько-української війни, так і героям Другої світової.

«З урахуванням глибокої поваги до тих, хто загинув у Другій світовій війні, ми запевняємо, що новий меморіал буде вшануванням всіх героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої країни, і не буде ображати пам'ять загиблих. Його мета – зберегти спільну пам'ять та підкреслити єдність у вшануванні героїв минулого та сучасності», - йдеться у тексті петиції.

Петицію зареєстрували сьогодні, 2 жовтня. Наразі зібрано понад 20 голосів із 500 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 90 днів.

Читайте також: «Не відмолитеся»: на Хмельниччині мати полеглого воїна пікетує московську церкву

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую