ye-logo.v1.2

«Не відмолитеся»: на Хмельниччині мати полеглого воїна пікетує московську церкву

Суспільство 4407
Тетяна Махнюк каже, що пікети будуть продовжуватися
Тетяна Махнюк каже, що пікети будуть продовжуватися. Фото: facebook.com/andriipopyk

Жінка прагне, щоб релігійна установа перейшла до Православної церкви України.

У Ярмолинцях Тетяна Махнюк, у якої загинув син на війні, вийшла на мовчазний протест. Таким чином вона прагне закликати духовенство однієї з місцевих церков зректися приналежності храму до московського патріархату. Про це жінка розповіла сайту «Є».

20 вересня Тетяна майже весь день простояла біля будівлі церкви одна. Вона тримала в руках плакат, на якому - фото загиблого Тараса Чвартацького. Поряд із ним - напис «За ваші гроші була куплена ракета, яка вбила мого єдиного сина. Не відмолитеся і не відмиєтеся». 

Відео мовчазного пікету облетіло місцеві групи та інформаційні канали у соціальних мережах. Відтак до неї вирішили долучитись ще близько двох десятків жителів селища, небайдужих до цієї проблеми.

Пані Тетяна розповідає, що таким чином прагне підтримати й долучитись до тих, хто нині воює проти російської армії на передовій, усіх, хто волонтерить й усіх, хто докладає зусиль, щоб наблизити Перемогу. Справжнім стимулом у її боротьбі з російським на українській землі став син.

«Я буду продовжувати боротьбу заради сина, продовжуватиму його боротьбу, адже він завжди прагнув справедливості у всьому. Церкви московського патріархату мали б вже припинити свою діяльність на території України, але чомусь досі існують», - каже Тетяна Махнюк.

Жінка прагне, щоб місцева церква відмовилась від приналежності до московського патріархату й перейшла в підпорядкування Православної церкви України, як це зробили в багатьох містах та селах. Натомість віряни, які приходять сюди, за її словами, байдужі до таких змін.

«Люди не розуміють, не вірять, не можуть усвідомити, що російська церква підтримує російське вторгнення в Україну. Вони відвертають погляд, швидко проходять та ігнорують наші прохання. А ми лиш просимо про просте: хай моляться не Кирилу, а за Україну, її майбутнє і наших захисників», - пояснює мати полеглого воїна.

За її словами, мітинги й надалі будуть продовжуватись, поки люди не досягнуть свого.

Тим часом небайдужі створили петицію, аби посмертно присвоїти Тарасу Чвартацькому, сину Тетяни, звання «Героя України».Захисник з перших днів російського вторгнення добровільно пішов захищати країну. Відстоював українські кордони у складі 12 бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії. 31 серпня під час виконання бойового завдання Тарас Чвартацький загинув.

Підтримати петицію про надання державної нагороди захиснику можна за посиланням.

Читайте також: У Кам'янці-Подільському попрощалися з воїном Сергієм Атласовим

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую