ye-logo.v1.2

Найтепліший за всю історію спостережень: синоптики назвали рекорди вересня на Хмельниччині

Суспільство 2106
Найтеплішими, за даними метеорологів, були 13 та 14 вересня
Найтеплішими, за даними метеорологів, були 13 та 14 вересня. Фото: з архіву

Упродовж кількох днів місяця були перевищені усі зафіксовані раніше температурні показники.

Цьогорічний вересень відзначився досить сухою, теплою та навіть жаркою погодою. Температура повітря нагадувала літню, не було ані затяжних дощів, ані ранкових заморозків.

Як повідомляють в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології, цьогорічний вересень виявився найтеплішим місяцем за весь період спостережень. А вони, нагадаємо, ведуться в області з 1945 року.

«Впродовж майже усього вересня погода України, в тому числі і Хмельниччини, визначалась полем підвищеного атмосферного тиску. В окремі періоди переміщення розмитих атмосферних фронтів супроводжувалось локальним невеликим, інколи помірним дощем (13-15 вересня з грозами) посиленням вітру до 15-16 метрів за секунду (22 вересня). А 3-го, 16-го та 26-го вересня на хвилі атмосферного фронту відмічались тумани з видимістю 200-500 метрів», - розповідають про спостереження за погодою протягом місяця синоптики.

Утім, впродовж більшої частини місяця середня добова температура перевищувала кліматичну норму в середньому на 4-6 градусів, при цьому, з 23 по 26 вересня це перевищення сягало 8-10 градусів.

«У цілому середня температура повітря за місяць становила 17,8-18,9 градусів тепла, що на 4-4,3 градуса вище за норму. Тож цьогорічний вересень виявився найтеплішим місяцем за весь період спостережень. Упродовж трьох днів місяця були перевищені абсолютні показники температур», - зазначають в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології.

Найтеплішими, за даними метеорологів, були 13 та 14 вересня. У ці дні максимальна температура повітря підвищувалась до 28-30 градусів тепла.

Яку температуру та синоптичну ситуацію прогнозують протягом жовтня цього року читайте в матеріалі «Погода в жовтні: на Хмельниччині буде відносно тепло та дощитиме»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую