ye-logo.v1.2

У заповіднику на Старокостянтинівщині встановили давнє скитське божество

Суспільство 4124
Скитське божество датують V століттям до нової ери
Скитське божество датують V століттям до нової ери. Фото: Державний історико-культурний заповідник "Самчики"

Віднайшли артефакт у 2016 році під час археологічних розкопок городища літописного міста Губина.

На території Державного історико-культурного заповідника «Самчики» встановили скитське божество, яке датують V століттям до нової ери. Як зазначають у заповіднику, віднайшли артефакт у 2016 році під час археологічних розкопок городища літописного міста Губина XII-XIII століть на Старокостянтинівщині. Експедицію тоді здійснювали археологи Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під керівництвом кандидата історичних наук, професора Якубовського Василя Івановича.

Такі божества встановлювали скити (скіфи) – кочові племена, що мешкали у VII-III століттях до нової ери на землях – від степів сучасної України на заході й до сучасної Монголії та Китаю на сході.

Віднайшли артефакт у 2016 році під час археологічних розкопок городища літописного міста Губина. Фото: Державний історико-культурний заповідник "Самчики"

«Всю цю територію іноді називають Скитія. Відомості про скитів засвідчують грецькі і римські автори та археологічні знахідки. З території сучасної України скити, внаслідок переселення до Риму та винищення, зникли (асимілювались) на рубежі IV-III століть до нової ери», - зазначають в заповіднику.

Скити встановлювали грубо оброблені гранітні або вапнякові плити з висіченими на них зображеннями воїнів. Фото: Державний історико-культурний заповідник "Самчики"

Додають, що скити встановлювали грубо оброблені гранітні або вапнякові плити з висіченими на них зображеннями воїнів. Характерною рисою світогляду скитського населення було саме особливе ставлення до загиблих в бою воїнів. Військові подвиги скити вважали однією з головних заслуг, а вбивство ворога – найбільш героїчним вчинком. Загиблі воїни сприймались наближеними до божества – допомагали живим співплемінникам робити родючими землі, піклуватися про здорове потомство, збільшувати сили захисників рідної землі.

Читайте також: Найбільший у світі мурал з самчиківським розписом з'явиться в Люксембурзі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую