ye-logo.v1.2

У Хмельницькому почали будувати міст, який сполучатиме Гречани й Олешин

Суспільство 2842
Підрядники почали підготовлювати ґрунти до подальших робіт
Підрядники почали підготовлювати ґрунти до подальших робіт. Фото: Суспільне Хмельницький

До жовтня 2024 планують здати споруду в експлуатацію.

У Хмельницькому стартувало будівництво моста через Південний Буг - він буде з'єднувати село Олешин з обласним центром. Нова переправа замінить старий міст у мікрорайоні Гречани, через який наразі небезпечно пересуватись. Замовником виступає державна установа «Служба місцевих доріг Хмельниччини», а за будівельні роботи відповідає акціонерне товариство «Ю Ар Ді».

Проєкт передбачає демонтаж старого мосту та будівництво нових опор і прогонів. Конструкція матиме дві смуги руху. Крім того, для нового мосту планують створити систему водовідведення та встановити вуличні ліхтарі. Нині тут проводять земляні роботи, щоб у майбутньому встелити асфальт й облаштувати зони для пішоходів та велодоріжки.

«Це європейська технологія — закриття обойми на нестабільних ґрунтах. Торф'яні ґрунти, глинисті ґрунти, вони нестабільні. І тому було запроєктовано таку основу з суміші і георешітки», — розповідає начальник будівельної дільниці Андрій Дудка у коментарі Суспільному.

Раніше заступник міського голови Василь Новачок повідомляв, що довжина переправи складатиме 33 метри.

Облаштовують територію поряд з мостом. Фото: Суспільне Хмельницький

Заявлена у документації вартість робіт – 105 мільйонів 770 тисяч гривень. У 2023 році на будівельні роботи виділили 31 мільйон 175 тисяч, на 2024 планується - 74 мільйони 595 тисяч. Проєкт реалізується коштом державної субвенції. Здати в експлуатацію переправу планують до 31 жовтня 2024 року.

За даними порталу YouControl бенефіціаром АТ «Ю Ар Ді» є народний депутат Сергій Лабазюк.

Нагадаємо, що між мікрорайоном Гречани та селом Олешин протікає річка Південний Буг. Приблизно у 1970-х роках місцеві жителі проклали там місток. Люди досі його використовують не лише як піший, а й для проїзду автомобілів. Однак цей місток не відповідає жодним державним нормам та є аварійним. Коли Хмельницький об'єднався з Олешином в одну територіальну громаду, міська рада вирішила збудувати міст, який відповідає будівельним нормам.

Читайте також: Хмельниччина «декомунізувала» майже дві тисячі російських топонімів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую