ye-logo.v1.2

(Не)закриття пологового відділення у Деражні: директор лікарні надав роз'яснення

Суспільство 2021
Функціонування пологового відділення у Деражні залежить від підписання договору з НСЗУ
Функціонування пологового відділення у Деражні залежить від підписання договору з НСЗУ. Фото: ілюстративне, Укрінформ

Відділення не планують закривати, але все залежатиме від Національної служби здоров'я України.

Днями у медіа почав поширюватись наказ від директора Деражнянської багатопрофільної лікарні, в якому йдеться про те, що пологове відділення закладу можуть закрити. Згідно з оприлюдненим документом, Національна служба здоров'я України не уклала з лікарнею новий договір на пакет «Медична допомога при пологах». Відтак фінансування полового відділення наступного року не передбачено.

Медичний персонал та громадськість почали бити на сполох, адже для міста – це важливий інфраструктурний об'єкт. Щороку через пологове відділення у Деражні проходить понад 150 породіль. Відтак, кажуть медики, норми, що встановленні НСЗУ, виконуються, й причин закривати заклад немає.

Наказ, виданий Олександром Королюком. Фото: видання Українського медичного руху «Будь як Ніна»

Що на це каже директор лікарні

Як розповів сайту «Є ye.ua» директор Деражнянської міської лікарні Олександр Королюк, наміру закривати пологове відділення немає. Подати усі необхідні документи планують у встановленні терміни. Однак, чи підпише НСЗУ договір про укладання Програми медичних гарантій 2024 із закладом – невідомо. Це пов'язано з тим, що кожного року вимоги до закладів охорони здоров'я змінюються. Якими вони будуть у 2024 році – в НСЗУ визначать до 20 грудня.

«Ті роки норма складала 150 пологів. Як буде цього року, важко сказати. Є внутрішня інформація про те, що пологові відділення повинні бути у перенатальних центрах, де є уся відповідна апаратура й спеціалісти, крім того, ймовірно, 200-250 пологів. У нас на сьогодні є 135 пологів за 10 місяців, ще планується близько 40. Але якщо вимога буде 200, то нічого вдіяти не можна буде. Немає виконаних умов для пакета – вони не підписують. А умови - це є штат, обладнання і кількість пологів», - каже Олександр Кирилюк.

Водночас він стверджує, що виданий ним наказ – це формальність, яку передбачає законодавство: «Людей треба попередити за 2 місяці, якщо не буде підписаний цей пакет. Потрібно провести всі виплати згідно з чинним законодавством. Це десь приблизно мільйон триста тисяч. Водночас наказ втратить силу, якщо НСЗУ укладе з лікарнею договір».

Загальні збори медичного колективу стосовно питання функціонування закладу. Фото: Андрій Ковпак

За його словами, співпраця з НСЗУ – єдиний можливий варіант існування пологового відділення у Деражні, адже ні лікарня, ні бюджет громади не має стільки видатків на його утримання.

«Є кластерні лікарні, надкластерні лікарні і є лікарні загального типу. Наш заклад є лікарнею загального типу. Тобто є 6 відділень, які можуть функціонувати незалежно від фінансування НСЗУ. А пологового відділення у цей перелік не включено. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, якщо власники цих закладів хочуть утримувати ці відділення, то вони готові їх фінансувати. А, щоб утримати таке відділення на рік, потрібно 4 мільйони 450 тисяч. Ні лікарня, ні бюджет громади не зможе таке потягнути. У нас навіть в думках не було закривати відділення, але фінансовий бік... Невиплачена зарплата робітникам – кримінальна відповідальність керівникові», - роз'яснює Олександр Королюк.

Хронологія

Відомо, що близько тижня тому персонал сповістили про ймовірне скорочення у наступному році й зобов'язали проінформувати майбутніх мам, що їм доведеться шукати собі інший медзаклад. Відповідний наказ підписав директор лікарні Олександр Королюк. Згідно з оприлюдненим документом, Національна служба здоров'я України не уклала з лікарнею новий договір на пакет «Медична допомога при пологах». Відтак фінансування полового відділення наступного року не передбачено (документ складено наперед). Однак персонал пояснює, що вагомих причин для припинення фінансування та, відповідно, закриття закладу, не існує.

«Задля функціонування пологових відділень наразі встановлено межу у щонайменше в 150 пологів на рік. Але на сьогодні є вже 142, в листопаді має бути 17, в грудні 24. Тобто пологів вистачає…», - сказали місцеві медики у коментарі виданню Українського медичного руху «Будь як Ніна».

Медичні працівники Деражнянської міської лікарні на зустрічі з міським головою намагалися знайти спільне рішення щодо пологового відділення. Фото: Андрій Ковпак

Так само і мешканці Деражнянської громади виступають проти закриття пологового відділення. Вони створили петицію, у якій просять міськраду зберегти його. За п'ять днів електронне звернення зібрало понад 360 підписів із 500 необхідних. До кінця голосування залишилося ще 85 діб.

На суспільний резонанс вже відреагували місцеві органи самоврядування. У п'ятницю, 10 листопада, міський голова Деражні Андрій Ковпак зустрівся із персоналом багатопрофільної лікарні. Під час зустрічі вирішили, що міська рада візьме на себе відповідальність проконтролювати підготовку й відправку необхідного пакету документів лікарнею для укладення договору з НСЗУ.

Читайте також: У Хмельницькому почали будувати міст, який сполучатиме Гречани й Олешин

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую