ye-logo.v1.2

У Хмельницькому брила снігу з даху пошкодила автівку: завдані збитки власнику відшкодує ОСББ

Суспільство 10659
Сума завданих збитків, за висновками експертів, склала 73 158 гривень
Сума завданих збитків, за висновками експертів, склала 73 158 гривень. Фото: ілюстративне з сайту galinfo.com.ua

Подія сталася у листопаді минулого року. Тепер суд зобов'язав представників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку виплатити понад сто тисяч гривень.

До Хмельницького апеляційного суду звернувся власник автомобіля з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Глорія-2016» про відшкодування матеріальної шкоди. Заявник пояснив, що минулого року у листопаді він припаркував своє авто у дворі будинку, в якому проживав. Вночі з даху багатоповерхівки на його автомобіль упала брила снігу та льоду, які і пошкодили транспортний засіб. Сума завданих збитків, за висновками експертів, склала 73 158 гривень.

Як йдеться у повідомленні пресслужби Хмельницького апеляційного суду, на думку позивача, відповідальне за пошкодження його автівки є ОСББ, а тому повинне відшкодувати завдані збитки та усі судові витрати. Оскільки саме до їх обов'язків входить належне утримування території багатоквартирного будинку. І завчасно прибрані з дахів сніжно-льодові утворення – це також про безпеку мешканців будинку.

Проте ОСББ «ГЛОРІЯ-2016» подало до суду апеляційні скарги, в яких намагалися скасувати обидва рішення місцевого суду. Зокрема, відмовити у задоволенні позову та у стягненні витрат на правничу допомогу заявнику. При цьому в скаргах було зазначено, що дане ОСББ взагалі не є балансоутримувачем та управителем будинку, з якого нібито впав сніг на автомобіль. А тамтешній дах не потребує механічного очищення, бо проєкт покрівлі унеможливлює падіння глиб снігу взагалі. Додатково, за словами представника ОСББ, суд першої інстанції не встановив обставин події, про яку йшлося в позові. А відеозапис та світлини, які надав власник автомобіля, – їх не підтверджують. До апеляційної скарги додали ще й той факт, що автівка була припаркована з порушеннями правил дорожнього руху: територія біля будинку №12 по вулиці Миколи Мазура не відведена для стоянки автомобіля, а позивач не вжив необхідних заходів для безпеки власної автівки.

Апеляційний суд відхилив доводи апелянта. А також звернув увагу на те, що у Примірному переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, серед іншого, є послуга «Скидання з дахів та покрівель снігу та льоду». Додатково в прописаних правилах «Прибирання прибудинкової території» у третьому розділі вказано, що сніг, який накопичується на дахах, потрібно скидати на землю і переміщати у прилоткову смугу, а на широких тротуарах – формувати у вали. І громадяни мають право звертатися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної їхньому майну чи здоров`ю унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об`єктів благоустрою.

Хмельницький міськрайонний суд задовольнив позов: стягнув з ОСББ на користь власника автомобіля 73 158 гривень матеріальної шкоди, 17 000 гривень витрат за проведення експертних досліджень й додатковим рішенням – 10 000 гривень витрат на правничу допомогу.

Читайте також: На Хмельниччині викрили чергову інтернет-агітаторку, яка займалася просуванням російських наративів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую