ye-logo.v1.2

На Хмельниччині створять мобільні групи, які перевірятимуть законність вирубки новорічних дерев

Суспільство 3379
Жителів області також закликають перевіряти продавців на добросовісність
Жителів області також закликають перевіряти продавців на добросовісність. Фото: konkurent.ua

Порушників обкладатимуть штрафами. Додатково вираховуватимуть розмір заподіяних збитків природі.

У Хмельницькій області стартувала передноворічна ялинкова кампанія. Щоб запобігти незаконній вирубці хвойних дерев, екологічна інспекція буде проводити рейдові перевірки. На правопорушників «полюватимуть» в лісі, на ринках і автошляхах. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Хмельницької області.

«Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною створені мобільні групи, які під час проведення рейдових перевірок виявлятимуть порушників», - заявили у відомстві.

Правопорушникам загрожує адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 88-1 та статтею 65. Згідно з цими двома нормами, на ініціаторів незаконних порубок чекає штраф у розмірі від 510 до 5100 гривень.

Крім того, за незаконне знищення ялинок Інспекція нараховуватиме збитки за завдану довкіллю шкоду відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу». Зауважимо, що у грудні-січні розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року потроюється та множиться на розмір річної індексації такс.

Водночас екологічні інспектори закликають жителів області попросити продавця показати документи, які підтверджують легальність дерева. Своєю чергою продавці повинні показати товарно-транспортну накладну, де має бути чітко зазначена порода дерева. На самому ж дереві повинна бути етикетка або пластмасова бирка зі штрихкодом. Його можна просканувати і перевірити таким чином, чи є він у базі системи Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру.

Читайте також: Сатанівська громада передала майже 200 гектарів землі для висадки лісів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую