ye-logo.v1.2

Нова схема від онлайн-шахраїв: як «вичищають» рахунки з виплатами родинам загиблих військових

Суспільство 904
В багатьох випадках зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, представляючись працівниками оператора мобільного зв
В багатьох випадках зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, представляючись працівниками оператора мобільного зв'язку. Фото: ілюстративне freepik.com

Зазвичай зловмисники представляються працівниками оператора мобільного зв'язку для отримання особистих даних, а також переконують переводити гроші на закордонні банківські рахунки.

В Україні почала діяти нова схема шахрайства від інтернет-зловмисників. Тепер в полі їх зору – державні грошові виплати сім'ям загиблих військовослужбовців. Про розповсюджені шахрайські «легенди» розповіли в дописі у фейсбуці фахівці з Міністерства юстиції України.

Так, в багатьох випадках зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, представляючись працівниками оператора мобільного зв'язку. Під час розмови вони переконують надати конфеденційну інформацію про фінансовий номер, який прив'язаний до банківських рахунків.

З різних причин вони також можуть запитувати смс-коди від мобільних операторів, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора. Також просять людей після розмови на деякий час вимкнути телефон. Зазвичай після отриманих даних, шахраї замовляють послугу віддаленого перевипуску сім-карти. Такий крок відкриває їм доступ до онлайн-банкінгу та можливість «вичистити» рахунки.

Є ще одна «шахрайська легенда»: переконливі розмови про те, що не варто тримати гроші в українських банках, а треба їх перевести на рахунок фінансової установи за кордоном. Після отримання згоди, надсилають реквізити нібито надійної компанії.

У відомстві дають поради громадянам, як не потрапити до шахрайських пасток:

  • не перераховувати кошти відповідно до вказівок, наданих телефоном;
  • не повідомляти смс-коди від мобільних операторів;
  • не розголошувати особисту інформацію незнайомим особам;
  • ніколи не вимикати телефон за вказівкою невідомих осіб;
  • захистіть свій фінансовий номер телефону – перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції за посиланням або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

Читайте також: Як шахраї дурять людей на тлі збою в «Київстар»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую