ye-logo.v1.2

Російські пропагандисти поширюють фейк з афішею «Вечірнього кварталу» у Хмельницькому

Суспільство 11191
На афішу домалювали фейкове оголошення
На афішу домалювали фейкове оголошення. Фото: з соцмереж

Пропагандисти використали жартівливий допис у соцмережі «Х».

Проросійські телеграм-канали та акаунти у соціальній мережі Х (колишня назва Твіттер) поширюють видозмінену світлину афіші концерту “Вечірнього кварталу” у Хмельницького, де вказано, що всі присутні на концерті чоловіки мають мати з собою паспорт та військовий квиток для перевірки представниками ТЦК та СП.

Фотографію підхопили й пропагандистські російські видання.

“В оголошенні йдеться про те, що всі чоловіки, які прийдуть на шоу, зобов'язані мати при собі паспорт та військовий квиток для пред'явлення працівникам військкомату, які будуть присутні у залі. "Дякую за розуміння. Разом переможемо", – знущально закінчує афіша", - йдеться у новині одного з проросійських видань, яке активно поширює матеріали, що стосуються Хмельницького.

Один з прикладів новини на проросійському ресурсі

Пропагандисти додають, що така ситуація, напевно, стає новою реальністю на всіх українських заходах.

Утім, світлина афіші в цьому вигляді є фейком.

Це можна перевірити на Forensically – сервісі для перевірки оригінальності фотографій. Аналіз шумів на світлині показує зайвий елемент у вигляді місця, де обробили фотографію та додали нібито оголошення.

Сервіс показав зайвий елемент

Крім того, в соціальних мережах на анонсах концертів вимоги щодо необхідності мати при собі квиток для перевірки представниками ТЦК під час концерту відсутні. Більше того, наразі подібні вимоги відсутні в принципі на концертах у Хмельницькому.

Першоджерело зображення - це пост в соціальній мереж “Х”. Користувач зробив жартівливий допис, який зібрав понад 39 тисяч переглядів.

Допис, який використали для фейку

Частина користувачів відмітила, що пост - жарт, а частина повірила в його правдивість. Вже після цього російські пропагандисти почали поширювати змінену фотографію афіші, як справжню, та додавати свої маніпуляції.

Раніше сайт "Є ye.ua" писав, що проросійські пропагандисти обманом змусили кількох американських знаменитостей записати відео, яке потім було підроблене та використане для спроби дискредитувати президента України Володимира Зеленського

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую