ye-logo.v1.2

Ексректор Кам'янець-Подільського національного університету імені Огієнка отримав звання «Почесний громадянин міста»

Суспільство 24158
Пан Олександр очолював Кам
Пан Олександр очолював Кам'янець-Подільський державний університет імені Огієнка 10 років. Фото: meridian.kpnu.edu.ua

Такий статус тепер має Олександр Михайлович Завальнюк – видатний український історик і краєзнавець.

У Кам'янці-Подільському присвоїли звання почесного громадянина міста колишньому ректору Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександру Завальнюку, повідомили у Кам'янець-Подільській міськраді.

Такий статус є вищим визнанням заслуг перед містом і його жителями.

«Великий вклад для нашого міста зробив почесний краєзнавець України, дійсний член Національної Академії наук вищої освіти України, Міжнародної кадрової академії та Академії педагогічних та соціальних наук Олександр Завальнюк», - зазначають в міськраді.

Олександр Михайлович Завальнюк – український історик і краєзнавець – народився у місті Сміла, що на Черкащині. У 1968 році вступив до Кам'янець-Подільського педагогічного інституту. Після закінчення вчителював на Рівненщині. У 1973-1974 роках проходив військову службу. Коли демобілізувався, вирішив повернутися на Хмельниччину. Тут працював вчителем історії і географії Орининської середньої школи-інтернату. Потім вступив на аспірантуру у київський виш.

Свою наукову діяльність пан Олександр розпочав з кандидатської дисертації «Селянський аграрний рух на Правобережній Україні (березень 1917 — січень 1918)». Сьогодні він є автором і співавтором понад чотирьох сотень наукових праць.

У першій своїй «альма-матер» - Кам'янець-Подільському державному педагогічному інституті, на базі якого з'явився Кам'янець-Подільський державний університет імені Огієнка – видатний історик і краєзнавець розпочинав працювати на посаді асистента, потім став старшим викладачем (з 1981 року), доцентом кафедри історії СРСР і УРСР (з 1984 року), професором кафедри історії України (з 2000 року). А у 2002 році був обраний ректором. Очолював рідний виш Олександр Михайлович десять років.

Впродовж життя своєю працею Олександр Михайлович здобув чимало регалій. Він заслужений працівник освіти України, академік Національної академії наук вищої освіти України, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України. Лауреат близько десятка всеукраїнських та обласних премій. Нагороджений низкою державних, рейтингових та заохочувальних нагород, серед яких – орден «За заслуги III ступеня», Почесна грамота Верховної Ради України, Грамота Верховної Ради України, ордени св. Володимира III і IV ступенів.

Читайте також: Троє хмельничанок отримали стипендії президента України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую