ye-logo.v1.2

Для хмельницьких навчальних закладів будують протирадіаційні укриття

Суспільство 1674
Будівельні роботи тривають на території 5 навчальних закладів
Будівельні роботи тривають на території 5 навчальних закладів. Фото: МТРК "Місто"

До кінця першого півріччя 2024 року проєкти планують завершити і здати в експлуатацію.

У Хмельницькому тривають будівельні роботи підземних сховищ для 5 навчальних закладів. Нові укриття отримають чотири школи та дитячий садок, йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Наприкінці жовтня розпочали будівельні роботи на території школи №12. Нині тут зводять опалубку для залізобетонних стін. Згідно з проєктом, протирадіаційне укриття площею 35 на 18 квадратних метрів матиме два виходи і буде підземним. Сховище зможе вмістити 550 людей.

«Товщина стін і перекриття складатиме 40 сантиметрів. Приміщення буде забезпечене усім необхідним. Буде туалет, буде приміщення з вентиляторами, які закачуватимуть повітря і триматимуть всередині комфортний температурний режим, буде обігрів. Вартість робіт – майже 38 мільйонів гривень, включно з проєктно-кошторисною документацією, проведенням експертизи, геодезією», - зазначив директор Хмельницької СЗОШ №12 Олег Сивицький.

Він зазначає, що минулого року під час повітряної тривоги учні спускалися у сусідні укриття. Планується, що за 9 місяців цей навчальний заклад матиме свою захисну споруду.

Паралельно із цим проєктом втілюють інший – у Хмельницькій СЗОШ №13. У майбутньому сховищі для навчального закладу площею понад 350 квадратних метрів вже готовий фундамент стін і колон. Наразі працюють над зведенням перекриття. Роботи планують закінчити до березня цього року.

«Вартість проєкту більш ніж 23 мільйони гривень. Згідно з проєктно-кошторисною документацією, укриття розраховане на 250 осіб. Якщо у школі є 416, то відповідно у дві зміни ми зможемо організувати освітній процес. У нас є мрія, велика надія, велике бажання, щоб у новому навчальному році укриття було побудоване і мали можливість сісти за парти у стінах рідної школи», - каже Ніна Хулуб, директорка Хмельницької СЗОШ №13 ім. М. Чекмана.

Крім того, будують захисні споруди ще для трьох закладів. У 2023 році на виготовлення проєктно-кошторисної документації і будівництво нових укриттів з бюджету громади виділили 135 мільйонів гривень. Передбачили кошти і на 2024 рік.

«33 мільйони з капітальних видатків - це продовження будівництва тих укриттів, роботи на яких зараз тривають. Це садочок №23, школа №13, школа №6, школа №6, школа №19. Плануємо їх завершити за перше півріччя 2024 року», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Читайте також: Викладач Кам'янець-Подільського вишу став науковцем року

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую