ye-logo.v1.2

Російська пропаганда запустила фейк про комунальний збір на укриття у Хмельницькому

Суспільство 1505
Черговий фейк від російських пропагандистів
Черговий фейк від російських пропагандистів

Пропагандисти почали поширювати повідомлення, яке самі ж вигадали.

Російська пропаганда почала поширювати через телеграм-канали та проросійські сайти повідомлення, що нібито до комунальних платежів у Хмельницькому буде додано додатковий платіж за ремонт укриттів. Але це фейк, а скрін-першоджерело створили російські пропагандисти.

У “Центрі протидії дезінформації” заявили, що телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Хмельниччині нібито за рахунок жителів області хочуть провести ремонт місцевих бомбосховищ. Зробити це планується нібито вносячи додаткові суми в платіжки за комунальні послуги.


За словами пропагандистів, відповідні повідомлення почали отримувати місцеві жителі у домових чатах.

Фактчекери “Центру протидії дезінформації” підкреслили, що насправді інформація, яку поширюють рашисти, не відповідає дійсності.

Журналісти “Сайтy “Є” ye.ua” знайшли один з дописів зі скршінотом нібито з чату будинку, який поширювали пропагандисти, зокрема, блогер з Єкатеринбургу Сєргєй Колядніков.


“У зв'язку з занепадом найближчого бомбосховища було прийнято рішення на його відновлення за рахунок жильців та частково з фонду капітального ремонту. Гроші будуть зібрані з будинків 60, 60А, 61, 63, 64, 64А за вулицею Т.Г. Шевченко”, - йшлось у повідомленні.

Також було вказано, що нібито до платіжок додадуть пункт про “внеплановий ремонт, віхидячи із розрахунку 72 гривні за кожен квадратний метр жилої площі”.

Варто зазначити, що група, в якій нібито зробили скріншот, має всього десять користувачів. Граматичні помилки і неправильний переклад з російської мови також вказують на те, що скріншот зробити в росії, а не в Хмельницькому.

Та і це ще не все... У Хмельницькому зазвичай використовують назву “вулиця Шевченка”, а не “Т.Г. Шевченко”, як вказано у дописі. Це також показує, що повідмолення писала не місцева людина.

Щодо переліку будинків, то, за даними сайту “Поштові індекси України”, частини адрес, які є в повідомленні, просто не існує в Хмельницькому, а в будівлі № 64 розташований торгівельний центр. 

Тож фейк зробили росіяни, які просунули його спочатку у власні медіа-ресурси, а потім він вже перейшов в український сегмент соціальних мереж.

В пресслужбі Хмельницької обласної військової адміністрації також підтвердили, що жодних зборів з мешканців будинків на ремонт укриттів не планується.

Нагадаємо, що у грудні проросійські телеграм-канали та акаунти у соціальній мережі Х (колишня назва Твіттер) поширювали видозмінену світлину афіші концерту “Вечірнього кварталу”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую