ye-logo.v1.2

10 років російсько-української війни – 10 років боротьби за українську Незалежність

Суспільство 1559
Світ визнав війну рф проти України найсерйознішим збройним конфліктом в Європі від часів Другої світової війни
Світ визнав війну рф проти України найсерйознішим збройним конфліктом в Європі від часів Другої світової війни. Фото: ілюстративне Associated Press

Саме 20 лютого 2014 року був вперше зафіксований перетин державного кордону України збройними силами російської федерації.

10 років тому, в лютому 2014 року, російська федерація розв'язала війну проти України. Саме 20 лютого 2014 року були вперше зафіксовані так звані «зелені чоловічки» та перетини державного кордону України збройними силами російської федерації через Керченську протоку і розпочалося захоплення територій України.

Додамо, що сьогодні, 20 лютого, Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 року в Києві на вулиці Інститутській розпочалися розстріли учасників Революції Гідності. Як наслідок, тодішні події стали переломним моментом для повалення режиму президента Віктора Януковича.

Як зазначають в Українському Інституті Національної пам'яті, росія готувалася до нападу заздалегідь. Упродовж багатьох років вона здійснювала проти України інформаційну, економічну агресію, вербувала зрадників у різних ешелонах української влади, створювала і фінансувала в Україні, а особливо на Кримському півострові, потужну агентурну мережу.

Крим – став першим об'єктом агресії рф проти України. Ворог у березні 2014 року окупував АРК і Севастополь, у квітні 2014 року розпочав вторгнення в Донецькій та Луганській областях.

У 2014 році Збройні сили України, підкріплені добровольцями, зупинили просування окупації, звільнили від загарбників частину захоплених територій і до 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни точилися на сході нашої країни.

«Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 8 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України», - зазначають в Інституті Національної пам'яті.

Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію України.

Сьогодні героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, національну ідентичність і цінності як частину європейських. І свою Незалежність,  зазначають в Інституті Національної пам'яті.

Наразі світ визнав війну рф проти України найсерйознішим збройним конфліктом в Європі від часів Другої світової війни.

За даними Інституту Національної пам'яті, від 24 лютого 2022 року в Україні загинуло понад 9 тисяч цивільних, ще 11 тисяч дістали поранень, майже 7 тисяч зникли безвісти. Нині за кордоном шукають прихистку мільйони українських біженців.

Читайте також: Трагедія під хмельницьким СБУ: 10 років без відповідей

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую