ye-logo.v1.2

Первоцвіти заборонено не лише продавати, а й зривати: які штрафи діють

Суспільство 1019
В екоінспекції нагадують, що продавати червонокнижні рослини в Україні – заборонено, незалежно від того, вирощені вони в домашніх умовах чи зірвані в лісі
В екоінспекції нагадують, що продавати червонокнижні рослини в Україні – заборонено, незалежно від того, вирощені вони в домашніх умовах чи зірвані в лісі. Фото: з архіву редкції

Продавати червонокнижні первоцвіти, вирощені в домашніх умовах, також заборонено.

Екологи нагадують про заборону зривати в лісах, а також торгувати первоцвітами, – за це штрафуватимуть.

Як зазначають в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області, згідно з природоохоронним законодавством, компенсація за кожну незаконно знищену рослину, занесену до Червоної книги, сягає кількох десятків гривень за штуку. Наприклад, підсніжника білосніжного – 62 гривні за рослину.

Також, на тих, хто продаватиме першоцвіти, штрафуватимуть ще й за незаконний продаж. До слова, відповідальність за яке несе не тільки продавець, а й покупець квітів. Сума штрафу - від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

«Якщо ж об'єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень», - зазначають в екоінспекції.

А чи можна продавати первоцвіти (занесені до Червоної книги України), які вирощені в домашніх умовах?

Як виявляється – ні. В екоінспекції нагадують, що продавати червонокнижні рослини в Україні – заборонено, незалежно від того, вирощені вони в домашніх умовах чи добуті з природних умов.

Читайте також: Екологи підрахували збитки від масової загибелі риби в Хмельницькому районі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую