ye-logo.v1.2

Лютий нагадував квітень: метеорологи розповіли, чим здивував останній місяць зими

Суспільство 781
У лютому метеорологи на Хмельниччині зафіксували низку температурних рекордів
У лютому метеорологи на Хмельниччині зафіксували низку температурних рекордів. Фото: з архіву редакції

Метеорологічна зима завершилася на місяць раніше, ніж календарна.

На Хмельниччині цьогорічний лютий за температурними показниками нагадував… квітень. І виявився найтеплішим за весь період спостережень, які ведуть з 40-х років минулого століття. Про це повідомляють в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології.

За інформацією метеорологів, нинішнього року перехід середньодобової температури повітря через 0 градусів у бік підвищення стався ще 1 лютого. А це майже на місяць раніше, ніж у середньому за багато останніх років. Відтак, за температурними показниками, тоді й завершився зимовий період.

«Протягом місяця середні добові температури повітря значно перевищували норму, в останній декаді лютого вони дорівнювали 5-10 градусів тепла, що характерно для квітня», - зазначають метеорологи.

За даними спостережень метеостанцій області середня за місяць температура повітря у лютому на Хмельниччині дорівнювала 4,1-5,4 градусів тепла, що на понад 6 градусів вище за кліматичну норму. Тож цьогорічний лютий виявився найтеплішим за весь період спостережень. Попередній рекорд 2002 року було перевищено на 1,4-1,9 градусів. Найхолодніше у Хмельницькому було 19 лютого, коли мінімальна температура під ранок знизилась до - 2,5 градусів, а найтепліше - 28 лютого, коли максимальна температура досягла +13,1 градуса.

Відтак, додають, що такі температури повітря призвели до порушення зимового спокою рослин і на кінець лютого вже розпочалася їх активна вегетація. Щодо опадів, то в першій половині місяця вони випадали майже щодня, в другій - їх було обмаль. Тож тепла суха ясна погода останніх днів місяця сприяла швидкому підсиханню грунту.

Додамо, що в лютому метеорологи на Хмельниччині зафіксували низку температурних рекордів.

Зокрема, 11 лютого в Хмельницькому стало найтеплішим за всі роки метеоспостережень, які ведуться з 1940-х років. В цей день максимальна температура повітря досягла +12-ти градусів.

А 12 лютого рекордні «плюси» зафіксували на 5-ти метеостанціях області. Найтепліше було в той день у Кам'янці-Подільському: +14,5 градуса.

Читайте також: Прогноз погоди на березень – яким буде перший місяць весни на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую