ye-logo.v1.2

Користування церквою XV століття у Сутківцях вірянами УПЦ (мп) визнали незаконним

Суспільство 1329
Церква-фортеця у Сутківцях є пам
Церква-фортеця у Сутківцях є пам'яткою архітектури національного значення. Фото: з архіву редакції

Апеляційний суд підтвердив законність рішення про повернення пам'ятки державі.

У Хмельницькому апеляційному суді підтвердили законність рішення про повернення державі церкви-фортеці у селі Сутківці, що на Ярмолинеччині.

Як повідомляють у пресслужбі апеляційного суду, раніше Ярмолинецький районний суд прийняв рішення повернути пам'ятку державі з незаконного володіння та користування нею протоієреєм Хмельницької єпархії УПЦ (мп). Церкву зобов'язали звільнити та не перешкоджати доступу до представникам Хмельницької РДА. 

«Хмельницька районна державна адміністрація звернулася до суду з позовом про усунення перешкод у праві користування церквою-фортецею у серпні 2023 року. Її представник пояснив, що протоієрей Хмельницької єпархії УПЦ користується релігійною спорудою без будь-яких правовстановлюючих документів чи договорів та не реагує на вимоги звільнити приміщення добровільно», - зазначають у пресслужбі суду.

Він звернув увагу, що церква-фортеця у Сутківцях входить до списку пам'ятників архітектури національного значення, що перебувають під охороною держави. Однак потерпає від проведення незаконних робіт, самовільної заміни конструкцій та елементів (встановлені металопластикові вікна), не дотримується режим використання пам'ятки архітектури, будівельні роботи здійснюються без погодження з органом охорони культурної спадщини, без проєктної документації, що призводить до втрати її автентичності.

Тоді Ярмолинецький районний суд задовольнив позовні вимоги РДА.

Утім, вважаючи таке рішення незаконним, священник, відповідач у справі, оскаржив його до апеляційного суду. Однак апеляція підтвердила законність рішення Ярмолинецького суду.

Також колегія суддів звернула увагу, що у Сутківцях на сьогодні є дві релігійні громади, які можуть звернутися до власника церкви (тобто, до Хмельницької РДА) з проханням про надання дозволу на користування приміщенням церкви-фортеці.

Довідково: церква-фортеця у Сутківцях є пам'яткою архітектури національного значення. Ця сакральна споруда оборонного типу була збудована у 1476 році та є зразком оборонного храму в українськiй архiтектурi.

До теми: На Хмельниччині оцифровують архівні документи про єврейську громаду та Голокост

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую