ye-logo.v1.2

На Кам'янечині створили охоронну зону для збереження червонокнижних тварин та рослин

Суспільство 529
Охоронну зону створили, аби зберегти рідкісні червонокнижні види тварин та рослин
Охоронну зону створили, аби зберегти рідкісні червонокнижні види тварин та рослин. Фото: зі сторінки Департаменті природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА

Зокрема, тут мешкають та зимують 13 видів кажанів, які потребують охорони.

На Хмельниччині вперше створили охорону зону для збереження рідкісних видів тварин та рослин у лісах. Про це повідомляють в обласному Департаменті природних ресурсів та екології.

Охоронну зону, площею 714 гектарів, створили на території Маківського лісництва, біля села Привороття Друге на території Гуменецької територіальної громади.

Як зазначають в Департаменті, охоронна зона є частиною території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Кармалюкова гора».

Охоронну зону створили, аби зберегти рідкісні червонокнижні види тварин та рослин. Зокрема, тут мешкають та зимують 13 видів рукокрилих ссавців (кажанів), а також зростають чимало червонокнижних видів рослин: підсніжники, кілька видів орхідей тощо. Відтак, на цій території заборонено проводити будь яку діяльність. В тому числі і лісівникам.

Додамо, що механізм створення охоронних зон в Україні створили у 2023 році. На відміну від територій та об'єктів природно-заповідного, охоронна зона створюється доволі швидко – за 30 днів. Для цього погодження лісівників не потрібне – усе вирішуватиме обласна адміністрація. Наприклад, науковці виявили у лісі ділянку, де зростають рідкісні рослини. І щоб їх не знищили під час робіт, навіть пов'язаних з веденням лісового господарства, роблять подання про створення охоронної зони. І створювати такі зони можна не лише для червонокнижних видів, але й для багатьох інших цінних об'єктів для збереження природних екосистем.

Читайте також: Понад рік чекає: на Віньковеччині покинутий собака виглядає своїх господарів, зустрічаючи автівки на дорозі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую